Будівельні та санітарні норми визначають межі допустимої вологості повітря в інтервалі 40-60%. Вище допустимого підвищується вологість у квартирі через погану вентиляцію, протікання покрівлі, близькість до сирого підвалу (якщо квартира на першому поверсі).

Для нормалізації рівня вологи є спеціальні побутові прилади – осушувачі повітря. Знижуючи концентрацію вологи в кімнатах, вони допомагають підтримувати комфортний мікроклімат, необхідний людям і самим приміщенням, купити осушувачі повітря, сьогодні можна в багатьох місцях. Проте слід довіряти лише перевіреним магазинам.

Негативні наслідки підвищеної вологості повітря

Гостро реагуючи зміну температурного режиму, ми рідко звертаємо увагу до коливання вологості. Але рано чи пізно за таку безтурботність доводиться платити, у гіршому разі власним здоров'ям. Вологість посідає помітне місце у списку найважливіших параметрів мікроклімату, які потрібно постійно контролювати. Доведено, що концентрація вологи в повітрі дуже впливає на самопочуття людини. Який рівень насиченості вологою можна вважати нормальним у повітрі нашої квартири?

Дослідження проведені фахівцями ВООЗ та висновки вітчизняних учених звучать в унісон, не суперечачи один одному. Комфортні умови існування забезпечує діапазон вологості в проміжку між 40 і 60%. Саме в цьому інтервалі захисні механізми людського організму здатні впоратися з грипом, ГРВІ та іншими вірусними інфекціями, що передаються повітряно-краплинним шляхом. Стимулюючи опір дихальної системи, нормальна вологість сприяє розумовій активності людини, позитивно впливає на роботу серцево-судинної системи.

Не тільки людський організм страждає надлишком або нестачею вологи в повітрі. Підвищена концентрація водяної пари негативно впливає на меблі у квартирі. Непридатні облицювальні матеріали і навіть несучі будівельні конструкції, не розраховані на екстремальні умови.

Для контролю за вологістю існує спеціальне обладнання – осушувачі.

Вони представлені на ринку кліматичної техніки безліччю моделей, що відрізняються потужністю, ціною та особливостями конструкції. Розрізняються вони у сфері свого застосування. Невеликі побутові прилади призначені для зменшення вологості у приватних будинках та квартирах. Більш потужні промислові агрегати здатні видаляти воду з повітря та призначені для зниження концентрації вологи у промислових масштабах. За такою схемою діють інфрачервоні сушарки для висушування товарів.

У цих системах осушення можна використовувати різні фізичні процеси. Відповідно до принципу дії розрізняють осушувачі:

  • конденсуючу вологу;
  • що поглинають її методом адсорбції;
  • асиміляційні.

Побутові осушувачі найчастіше виробляються переносними, промислові – стаціонарними. Також слід зазначити, що є осушувачі для басейнів. Закінчуючи класифікацією осушувачів, слід сказати, що поділ на побутові та промислові установки слід вважати умовним, оскільки останні нерідко використовуються як компоненти побутових систем вентиляції.

Як користуватися зволожувачем та осушувачем повітря

При експлуатації осушувача слід не забувати своєчасно виливати воду, що утворилася в ході його осушувальної діяльності. Деякі моделі, призначені для кліматичного контролю та сприятливого мікроклімату всередині будинку, оснащені іонізатором. Частинки позитивно заряджені, які проникають у дихальні шляхи дорослого та дитини, добре сприяють імунній системі та знижують концентрацію бактерій та грибків.