Перукарські послуги включають не тільки роботу з волоссям, створення зачісок, але і творчу складову, коли потрібно привнести образу яскравості і незабутніх фарб. Так, перукар-колорист створює нові відтінки або працює з існуючими кольоровими гамами. Цей спеціаліст здатний підібрати індивідуальний стиль для клієнта, орієнтуючись на риси характеру, зовнішність та запити. Для нього фарби стають інструментом, за допомогою якого можна підкреслити індивідуальність та переваги зовнішності, а також подарувати позитивні емоції.

Багато хто помилково вважає, що робота перукаря і колориста зовсім не відрізняється, але ця думка є помилковою. Слід виділити ключові особливості та завдання колориста, щоб розмежувати поняття.

Особливості професії

Професія колориста затребувана в багатьох областях, оскільки барвисте оформлення, вдале поєднання кольорів можуть кардинально змінити зовнішній вигляд і уявити зовсім незвичайне оформлення. У перукарському мистецтві колористи виконують складні фарбування, роблять необхідний відтінок або вражають палітрою кольорів. Їм потрібно не тільки змішувати різні тони і відтінки, підбирати відповідну колірну гаму, але і використовувати потрібний відсоток окислювача, враховувати стан волосся клієнта, щоб досягти бажаного результату.

Колорист - це людина творча, яка не боїться виявляти креативність і привносити щось нове в індустрію краси та моди. Сучасний майстер вміло поєднує класичні та сучасні тенденції, керуючись певними навичками та почуттям стилю. Він вступає в діалог із клієнтом, який має поділитися минулим досвідом фарбування, експериментами з тонами та цілями звернення до салону. Йому важливо не зупинятися на досягнутому та постійно розвиватися, щоб не розгубити здатність бачити прекрасне у кожному елементі та кольоровому рішенні.

Щоб зрозуміти особливості цього напрямку, ознайомтеся з техніками та роботами професійних колористів, які розглядають свою діяльність як покликання.

Задачі колориста

Колорист є майстром, який має враховувати безліч факторів, щоб втілити запити клієнта у реальність. До ключових обов'язків колориста належать:

 • правильний вибір колірних рішень;

 • вибір якісного та надійного барвника, складу, матеріалів для фарбування;

 • створення плавних переходів від одного тону до іншого;

 • використання професійних інструментів, які не завдають шкоди волоссю;

 • знання відомих технік фарбування, а також уміння порівнювати дію фарб та пігментів;

 • прояв бажання домагатися стійкості кольору та ефектного результату.

Колориста нерідко називають художником, у якого замість полотна є волосся клієнта. Фахівці враховують усі побажання та запити, щоб надати образу клієнта елегантності та витонченості.

Вимоги та професійні якості

Перукар-колорист може виконувати складні фарбування, швидкі укладки, стрижки, ефектні зачіски. Серед професійних якостей колориста виділяють:

 • креативність;

 • розвинена уява;

 • комунікабельність;

 • відповідальність;

 • бажання створювати щось нове та незвичайне;

 • акуратність та уважність.

Колорист повинен розбиратися у властивостях фарб та пігментів, техніках фарбування, особливостях дії певних барвників, щоб не допустити помилок. Завдання колориста – перевтілити клієнта та подарувати йому незабутні емоції від отриманого результату.

Відмінності колориста від перукаря

Щоб зрозуміти, чим відрізняється колорист від перукаря, необхідно згадати їхні ключові завдання та обов'язки. Перукар-колорист - це фахівець, який володіє навичками перукаря, але при цьому поглиблено вивчає науку під назвою "колористика". Це творча професія, яка поєднує в собі безліч позитивних сторін.

Якщо перукар може модно підстригти клієнта і зробити гарну укладку, то колорист займається фарбуванням пасм та підбором щадного матеріалу. Багато хто справедливо зазначає, що колорист виконує те, що не під силу навіть найпрофесійнішому перукарю. Можна сказати, що перукар зовні перевтілює клієнта, тоді як колорист доповнює образ яскравими та незвичайними фарбами. Колорист – це художник, роботи якого відрізняються унікальністю та неповторністю. Такому фахівцю необхідно володіти талантом, стресостійкістю, гарною уявою, а також здатністю аналізувати та оцінювати колірну палітру.

Перукар-колорист – це творча та відповідальна професія, яка передбачає не лише створення красивих зачісок та ефектних укладок, а й підбір гармонійних колірних рішень, надійних матеріалів для фарбування. Фахівець знайомиться з клієнтом, аналізує стан волосся та минулі фарбування, щоб допомогти підкреслити індивідуальність, світовідчуття та почуття стилю. Йому потрібно продумати кожну деталь, яка має виглядати доречно та гармонійно.

Можна зробити висновок про те, що перукар і колорист є суміжними професіями, які відрізняються тільки спрямованістю, цілями і завданнями. Перукар робить акцент на зачісці, а колорист – на всіх аспектах оригінального образу.

За матеріалами сайту Barb.ua.