Робот-пилосос - мрія будь-кого, хто регулярно займається прибиранням. Ви нічого не робите, а маленький помічник збере все сміття з підлоги. Від вас потрібно лише вчасно спустошувати контейнер і доглядати пилосос. Експерти Cleanipedia розкажуть, як почистити його колеса, фільтр та щітки.
Як почистити робот-пилосос D10 Plus
Роботи-пилососи призначені для роботи виключно у закритих приміщеннях. Після завершення миття покриття підлоги необхідно підготувати до зберігання до наступного прибирання. У деяких моделях передбачено систему оповіщення. Наприклад, на моніторі з'являється інформація про помилку, якщо на щітку намоталися нитки, волосся та шерсть.
В першу чергу вивчіть рекомендації виробника щодо догляду:
-
Очищайте щітку щотижня, здійснюйте заміну через 6–12 місяців, залежно від частоти використання;
-
Миття пилозбірника та фільтра проводять щотижня;
-
Обслуговування коліс потрібно робити щомісяця.
Щоб почистити щітку робота-пилососа Xiaomi Dreame D10 Plus, потрібно перевернути пристрій. Потім натискають на затискач для зняття кришки. Після цього піднімають основну щітку та прибирають пил із підшипника. У комплект до гаджета зазвичай додаються інструменти для очищення деталей. З їх допомогою видаляють волосся та інше сміття, обмотане навколо щетини. Після завершення процедури деталь вставляють місце до клацання.
Крім основної щітки є ще бічні. Для їх зняття потрібно відкрутити гвинти, що фіксують. Після промивання деталі встановлюють місце і закручують кріпильний елемент. Виробник рекомендує міняти бічні щітки з періодичністю 1 раз на 3-6 місяців для запобігання зниженню якості прибирання.
Щоб почистити переднє колесо робота-пилососа, потрібно перевернути пристрій та підняти деталь. З осі та з поверхні колеса видаляють накручене волосся. Потім промивають під проточною чистою водою. Після повного висихання деталь встановлюють місце і злегка натискають її у щільної фіксації. Колесо очищають щотижня.
Тканинну накладку для збирання вологим способом стирають після кожного використання робота-пилососа. Для цього знімають накладку з модуля вологого прибирання, промивають під проточною водою та просушують. Виробник рекомендує обов'язково прати її, щоб картридж фільтра не засмічився брудною водою. Якщо матеріал сильно забруднений, суттєво знижується ефективність збирання. Заміна деталі здійснюється не рідше 1 разу на 6 місяців.Щомісяця очищають датчики гаджета, у тому числі сенсори, що відповідають за реакцію на падіння пристрою або його наближення до стіни. Для очищення використовують м'яку суху тканину. Контакти зарядного модуля також потребують регулярного очищення – не рідше 1 разу на місяць. Для видалення забруднень із поверхні застосовують м'які тканинні матеріали.
Пластиковий корпус робота також забруднюється у процесі експлуатації. Для її очищення використовуйте вологі серветки CIF. Неткане полотно не залишає розлучень та ворсу. Крім виробів із пластику, серветки підійдуть для прибирання всього будинку: техніка на кухні, побутові предмети, будь-які поверхні, що миються.