Робот-пилосос - мрія будь-кого, хто регулярно займається прибиранням. Ви нічого не робите, а маленький помічник збере все сміття з підлоги. Від вас потрібно лише вчасно спустошувати контейнер і доглядати пилосос. Експерти Cleanipedia розкажуть, як почистити його колеса, фільтр та щітки.

Як почистити робот-пилосос D10 Plus

Роботи-пилососи призначені для роботи виключно у закритих приміщеннях. Після завершення миття покриття підлоги необхідно підготувати до зберігання до наступного прибирання. У деяких моделях передбачено систему оповіщення. Наприклад, на моніторі з'являється інформація про помилку, якщо на щітку намоталися нитки, волосся та шерсть.

В першу чергу вивчіть рекомендації виробника щодо догляду:

  • Очищайте щітку щотижня, здійснюйте заміну через 6–12 місяців, залежно від частоти використання;

  • Миття пилозбірника та фільтра проводять щотижня;

  • Обслуговування коліс потрібно робити щомісяця.

Щоб почистити щітку робота-пилососа Xiaomi Dreame D10 Plus, потрібно перевернути пристрій. Потім натискають на затискач для зняття кришки. Після цього піднімають основну щітку та прибирають пил із підшипника. У комплект до гаджета зазвичай додаються інструменти для очищення деталей. З їх допомогою видаляють волосся та інше сміття, обмотане навколо щетини. Після завершення процедури деталь вставляють місце до клацання.

Крім основної щітки є ще бічні. Для їх зняття потрібно відкрутити гвинти, що фіксують. Після промивання деталі встановлюють місце і закручують кріпильний елемент. Виробник рекомендує міняти бічні щітки з періодичністю 1 раз на 3-6 місяців для запобігання зниженню якості прибирання.

Щоб почистити переднє колесо робота-пилососа, потрібно перевернути пристрій та підняти деталь. З осі та з поверхні колеса видаляють накручене волосся. Потім промивають під проточною чистою водою. Після повного висихання деталь встановлюють місце і злегка натискають її у щільної фіксації. Колесо очищають щотижня.

Тканинну накладку для збирання вологим способом стирають після кожного використання робота-пилососа. Для цього знімають накладку з модуля вологого прибирання, промивають під проточною водою та просушують. Виробник рекомендує обов'язково прати її, щоб картридж фільтра не засмічився брудною водою. Якщо матеріал сильно забруднений, суттєво знижується ефективність збирання. Заміна деталі здійснюється не рідше 1 разу на 6 місяців.Щомісяця очищають датчики гаджета, у тому числі сенсори, що відповідають за реакцію на падіння пристрою або його наближення до стіни. Для очищення використовують м'яку суху тканину. Контакти зарядного модуля також потребують регулярного очищення – не рідше 1 разу на місяць. Для видалення забруднень із поверхні застосовують м'які тканинні матеріали.

Пластиковий корпус робота також забруднюється у процесі експлуатації. Для її очищення використовуйте вологі серветки CIF. Неткане полотно не залишає розлучень та ворсу. Крім виробів із пластику, серветки підійдуть для прибирання всього будинку: техніка на кухні, побутові предмети, будь-які поверхні, що миються.

Як почистити фільтр робота пилососа

Щоб видалити забруднення з фільтра, знімають верхню кришку і натискають на затискач сміттєзбірника. З нього викидають усе зібране сміття і миють чистою водою, попередньо знявши сітчастий фільтр. Щоб почистити сітчастий фільтр робота-пилососа, в пилозбірник наливають чисту воду, закривають кришку, інтенсивно трясуть і виливають брудну рідину.

Виробник рекомендує використовувати звичайну чисту воду без додавання миючих засобів. Знятий фільтр промивають проточною водою. При цьому не можна скористатися гострими предметами, які можуть пошкодити деталь. Перед установкою всередину робота-пилососа фільтр ретельно висушують на відкритому повітрі протягом не менше 24 годин.

Якщо робот-пилосос призначений лише для сухого збирання, помити його складніше. Фільтр у такому пристрої виготовлений із матеріалу, який при взаємодії з водою втрачає свої властивості. При намоканні матеріал набухає і перешкоджає нормальному проходженню повітря, що всмоктується, що погіршує якість прибирання. Фільтр змінюють кожні 6 місяців за умови обробки приміщення площею 100 м2 двічі на тиждень. Якщо своєчасно не міняти деталь для фільтрації повітря, робот-пилосос видає помилку та не працює.

Як почистити робот-пилосос Tefal

Інша популярна марка роботів-пилососів - Tefal. Принципи та порядок догляду за пристроями цього бренду не відрізняються від процедури очищення Xiaomi, описаної вище. Заздалегідь приготуйте:

  • сухі м'які тканинні серветки;

  • викрутку;

  • інструменти (щіточка-гребінка для чищення щітки, ріжучий інструмент для видалення намотаного волосся та вовни), які зазвичай йдуть у комплекті з гаджетом.

Моделі обох марок оснащені сміттєзбірниками, основними та бічними щітками, фільтрами, провідним та напрямними колесами. Щоб почистити контейнер, щітку, колесо, фільтр та інші деталі робота-пилососа, потрібно заздалегідь зняти їх. Трапляються незначні варіації комплектації моделей. Наприклад, у виробах марки Tefal нерідко встановлені 2 провідні колеса замість 1, як у Xiaomi. Щоб не помилитися та виконати всі рекомендації щодо догляду, потрібно вивчити інструкцію.

Поради щодо догляду за роботом-пилососом

Очищення гаджета - нескладна робота, яка підтримує високу продуктивність та функціональність побутового приладу протягом усього періоду експлуатації. Сміттєзбірник і фільтр найбільш схильні до забруднення. У моделях для вологого прибирання деталі миють чистою проточною водою без додавання миючих засобів. Не рекомендується використовувати додаткові пристрої, що не йдуть в комплекті - жорсткі щітки, губки для видалення забруднень з фільтра.

У моделях для прибирання сухим способом фільтри зазвичай не миють, їх очищають від пилу спеціальною щіточкою, що йде в комплекті. Більшість пристроїв комплектується різальним інструментом для розрізання та видалення накрученого волосся та вовни. Забитий сміттям контейнер перешкоджає вільному проходженню повітря.

Щоб дізнатися, чи дозволено миття деталей пристрою, потрібно прочитати інструкцію та звернути увагу на маркування на корпусі. Головна проблема при використанні основної щітки - намотування волосся, ниток та вовни свійських тварин. Поширена помилка догляду - спроба почистити щітку без зняття з гаджета. Поверхневе очищення є малоефективним. Сильне забруднення може призвести до поломки підшипників.

Поширена проблема роботи бічних щіток – намотування волосся та вовни на шток (стрижень, на якому фіксується щітка). Поки деталь не знята, не видно, що шток потребує очищення. Результат недобросовісного догляду – поломка приводу чи двигуна. Щоб почистити переднє колесо робота-пилососа, його потрібно заздалегідь зняти. Якщо своєчасно не дбати про очищення переднього колеса, висока ймовірність його заклинювання та виникнення несправностей, що призводить до неякісного прибирання або поломки гаджета.

Незважаючи на те, що робот-пилосос абсолютно автономен у своїй роботі, потрібно виділяти час на його обслуговування. Це нескладне заняття не займе багато часу, але позитивно позначиться на продуктивності гаджета та термін його служби.