Організування належного освітлення є одним з найважливіших аспектів догляду за рослинами в умовах, коли природне світло обмежене або недостатнє. Якщо ви хочете мати здорові, сильні і красиві рослини, ви повинні забезпечити їм правильне штучне світло.

освітлення для рослин

Рекомендації по організації світла

Для організації світла рослинам можна використовувати різні типи світлових джерел, такі як:

  • Люмінесцентні лампи;
  • Світлодіоди (LED);
  • Натуральне світло вікон.

Кожен тип має свої переваги і недоліки. LED-лампи, наприклад, енергоефективні та забезпечують оптимальний спектр. Це дозволяє рослинам стабільно виконувати фотосинтез. Вибираючи світлове джерело, зверніть увагу на його світлову потужність, спектральний склад та витрати електроенергії. Купити якісне освітлення пропонує інтернет магазин електрики, електротоварів та електрообладнання https://global-electro.com.ua за досить низькими цінами.

Варто враховувати, що різні рослини мають унікальні вимоги до кількості світла. Для більшості рослин рекомендується використовувати світловий потік від 1500 до 3000 люксів. Щоб визначити потрібну кількість світла, зверніться до інформації про ваші рослини або проконсультуйтеся з фахівцем.

В чому основні переваги LED-ламп для рослин

LED-лампи для рослин, які можна дешево купити в інтернет-магазині «GLOBAL-ELECTRO», стали досить популярними серед садівників і займають лідируючу позицію серед освітлювальних систем для рослинного вирощування. Це пов’язано с їхніми численними перевагами.

Енергоефективність

LED-лампи споживають значно менше енергії порівняно з традиційними світлодіодними або люмінесцентними лампами. Це дозволяє значно знизити витрати на електроенергію під час росту рослин.

Спектральний склад

Також вони можуть бути налаштовані для емісії конкретних спектрів світла, що оптимально впливають на рослини. Вони можуть надавати рослинам потрібні діапазони світла для фотосинтезу, такі як червоний та синій спектри. Це дозволяє забезпечити оптимальні умови для росту та розвитку рослин.

Довговічність

Світлодіоди мають значно більший термін служби порівняно з іншими типами освітлювальних джерел, такими як ртутні або галогенні лампи. Вони здатні працювати до 50 000 годин без необхідності заміни, що робить їх більш економічними та зручними для використання.

Мінімальне теплове випромінювання

LED-лампи не випромінюють багато тепла. Це важливо, оскільки зменшує ризик перегріву рослин та дозволяє розташовувати лампи ближче, що забезпечує краще освітлення.