Нині дуже багато кого цікавить, як отримати УБД, або простіше кажучи такий статус як учасник бойових дій. На нього мають повне право українські військово службовці, що свого часу або приймали або зараз беруть участь в процесі оборони незалежності та суверенітету нашої держави. Якщо раніше такий статус могли отримати виключно військовослужбовці, то сьогодні на нього можуть претендувати також члени добровольчих різних формувань.

Правда важливо не забувати, що для отримання УБД буде потрібно зібрати великий перелік документації та підписів з доказами участі в бойових діях, а також обов'язково повідомити командира чи керівника вашої частини про те, що ви маєте бажання такий статус нарешті отримати.

Що перш за все потрібно робити?

Для початку військовий обов'язково має знайти весь необхідний пакет документів та відповідні підписи. Далі потрібно буде повідомити командира/керівника про те, що той чи інший військовослужбовець бажає мати статус УБД.

Далі керівники тих чи інших військових частин повинні представити всі необхідні довідки за відповідною формою, обов'язково згідно з додатком та документи, що передбачені бути за пунктом згаданого порядку. Це відповідно і є основна підстава для того аби надати військовослужбовцю статус УБД.

Підстава, що на її основі ухвалюють рішення про те аби надати УБД

Рішення стосовно того аби надати такий статус може бути ухвалено на основі кількох окремих моментів. Зокрема зараз ми говоримо про наступні з них:

  • Звернення командира, котрий повинен подавати документи на своїх військових службовців, які є у його розпорядженні;
  • Особисте звернення колишнього військового службовця, якого було звільнено зі служби (процедура відбувається через тер.центр комплектування та соц.підтримки);
  • Особисте звернення військового службовця.

Якщо говорити про документи, які знадобляться для отримання цього статусу, то окремо хотілося б відзначити, що потрібно подавати копії пакета документів, який би підтвердив безпосередню участь тієї чи іншої людини у заходах, що потрібні для гарантії оборони країни з захистом українців та з інтересами країни у зв'язку з повномасштабною війною. Зараз ми говоримо про такі документи як:

  • витяги з журналів вахти/бойових донесень;
  • витяги з журналів бойових дій, а саме якісь оперативні завдання чи ін.;
  • копії матеріалів процесу розслідувань стосовно отримання контузії з пораненнями та каліцтвами й т.д.

Для того аби процес отримання УБД не був для вас проблемним, адже дуже часто командири не мають наміру сприяти у цьому та і державні установи також не дуже поспішають брати в роботу пакет документів, радимо вам звернутися до послуг військового адвоката або ж юриста. Наприклад, таких можна знайти на сучасному українському юридичному маркетплейсі Консультант. Тут працюють досвідчені спеціалісти з багаторічним досвідом роботи, які допомагають отримати статус учасника бойових дій протягом двох-трьох місяців. Тож якщо ви теж хотіли мати змогу користуватися пільгами і привілеями цього статусу, є неабиякий сенс звернутися до юристів цього маркетплейсу.

До слова, для того аби обговорити вид на життя в Україні, радимо звернутися до послуг спеціалістів, які працюють у юридичній компанії «Приходько і Партнери».