Вибираючи нове комп'ютерне обладнання, багато людей не знають, що купити: стаціонарний ПК або ноутбук. Ціна цих пристроїв приблизно однакова. Щоб полегшити вибір, розберіться у таких факторах:

  • потужність;
  • транспортабельність та компактність;
  • автономність;
  • енергоспоживання;
  • зручність в експлуатації;
  • модернізація.

Придбати техніку можна в інтернет-магазині Eldorado.ua. Відсортувавши моделі за характеристиками, ціною та брендом, ви легко знайдете необхідний пристрій. Доставка здійснюється всією Україною.

bDbqeyiJlPP3KshCjNiurIoMyDUGYYDxji-qIWwUaONrku-EBAUo84gA64HWSOcJQQoHdB7vc1UoFzzYP3TXf7NNPj9wWfWLO5KD-k5lVMVIS4_opeL1haWUr7lNYVULR-j04ixf3edPvh18dVMQl_E

Потужність

І стаціонарні, і мобільні пристрої практично ідентичні за швидкодією та продуктивністю за однакових технічних характеристик. Якщо система охолодження, ОС та інші комплектуючі ноута справні, він працюватиме не гірше, ніж персональний настільний комп'ютер.

Виняток — геймерські ПК. Ноутбуки не можуть забезпечити аналогічну їм продуктивність, тому перевага віддається комп'ютеру.

Транспортабельність та компактність

Пріоритет належить ноутбукам, які відрізняються компактністю, легкістю та мобільністю. Їх можна спокійно носити із собою та працювати практично будь-де. Звичайним настільним ПК такий варіант експлуатації не підходить. Це стаціонарний варіант із колонками, дротами, клавіатурою, мишею. Повноцінний пристрій навіть в межах одного приміщення складно переміщати.

Xi4Bq-3_CeVgOhOtIYTC4-pXTWVfJAqnW0gQAuV67EErnaQH6ixSlds8_fu-QXRYNB98-tiRNJZnRwsyIUQrbahSuHGyhcpakVTbHbsRHC6JmWoukDdh4H-NTpEiIR0OXM2c49r3d3mRQ2YVRFgwP4Y

Автономність

Якщо комп'ютери здатні працювати виключно за підключення до мережі, ноутбуки оснащені батареєю, розрахованою на певну кількість годин. Сучасні моделі деяких виробників можуть працювати в автономному режимі до восьми годин. При цьому їх не потрібно підзаряджати.

Енергоспоживання

Щодо споживання електроенергії першість залишається за ноутбуками. Вони набагато економічніші, ніж ПК. Більш того, ноутбук має додатковий режим економії електроенергії.

Зручність в експлуатації

Тут також виграють ноути. Працювати за лептопом можна в будь-якому положенні та будь-якому місці, навіть лежачи на ліжку. З ПК варіант є лише один — у кріслі за робочим столом.

Модернізація

Застарілі моделі персонального стаціонарного комп'ютера можна без проблем модернізувати. Для цього достатньо здійснити заміну комплектуючих новими, які підвищать функціональність та продуктивність пристрою. Найчастіше встановлюються нові процесор, ОП та відеокарта.

Модернізувати ноут набагато складніше та дорожче. Можна замінити жорсткий диск на модель більшого об'єму. У решті випадків доведеться купувати нову техніку.