Чи реально позбутися хріну при вирощуванні культур?

Хрін – рослина із сильною кореневою системою, яка часто зустрічається на городах. Культура швидко поширюється ґрунтом, тому кожен замислюється про те, як його позбутися. Є багато методів, але не всі будуть ефективними. Чому позбутися рослини складно? Це пов'язано з його сильною кореневою системою, яка може досягати кількох метрів. Якщо пошкодити корінь, то з'явиться ще більше хріну, оскільки він не вибагливий до ґрунту чи клімату. Представлена рослина не схожа на бур'ян, тому боротися з нею потрібно іншими способами.

Як позбутися хріну?

Боротьба з рослиною займає чимало часу і може тривати не один рік. Як методи, можна застосовувати:

  • Механічний;

  • Агротехнічний;

  • Хімічний;

Успішний результат приносить комбінація методів, але все ж таки, всі повертаються до використання безпечних гербіцидів.

Хімічні методи боротьби

Для боротьби з хріном можна використовувати різні хімічні речовини. Їх застосування має відповідати вимогам. Серед усієї різноманітності засобів, найбільшою затребуваністю користуються:

  • «Дікамба Форте» – речовина потрапляє до листових пластин, і поступово доходе до коріння, знищуючи його;

  • «Ураган» – речовина системної дії, яку потрібно застосовувати при появі перших сходів рослини. Засіб починає дію за кілька днів після нанесення; 

  • «Раундап» – ефективний та безпечний засіб, який можна застосовувати, навіть при близькому знаходженні хріну до господарських культур; 

Залежно від побажань ви можете вибрати будь-який варіант.

Чи ефективні агротехнічні методи?

Вони передбачають закриття паростків рослини руберойдом, шифером та металевим сплавом, що притискаються зверху важким предметом. Це потрібно для перешкоди потрапляння сонячного світла на рослину. Постійне перебування в темряві призводить до того, що хрін починає засихати. Можна провести посадку трави люцерину, яка поступово руйнуватиме кореневу систему.

Швидке рятування від хріну механічним способом

Це ефективний метод, при якому кореневище дістається із землі з використанням вил. Процес важкий і займає тривалий час, тим більше, що потрібно вміти поводитися з інструментом, щоб дістати корінь. Потрібно переконатися, що не залишилося його частин, оскільки хрін з'явиться заново. Скільки часу треба буде витратити залежить від розростання рослини, але якщо все виконати правильно, то ви позбудитеся хріну.