Для роботи не завжди потрібний великий ноутбук. У поїздку чи часті конференції об'ємний пристрій брати незручно. Потрібен гаджет, який легко підключається до інтернету, і водночас щоб його можна було кинути в невелику валізу або рюкзак і легко взяти з собою. У таких випадках у пригоді стане нетбук або, як його ще називають, мініноутбук. Це компактний гаджет, який для зручності можна покласти навіть у велику кишеню, але він впорається з багатьма функціями класичного ноутбука.

Є варіант не тільки купити мобільний продуктивний пристрій, а й заощадити кошти. Альтернативний спосіб — придбати мініноутбуки б/в з Європи недорого в спеціалізованому магазині техніки, яка вже працювала в іншого господаря і добре себе зарекомендувала.

4ijY5K8NuTTM18yPaUt-WqlsTFTbSbRwr9_0kPttNlcaPOcBtXWWSSzrMFYCkpzJnyi3Se4m-iy35HhcNisc3hHaXndsoyO78ToLEcIS59P9bjDlkKRLGqmb9WoHlZyItRqNUDbWOKrgWyaFefT4m0U

Відмінності між ноутбуком та нетбуком

Нетбук (від англ. net - мережа та notebook - ноутбук) розрахований на роботу в інтернеті. У порівнянні з класичними ноутбуками він менший за розміром, товщиною та вагою, споживає менше енергії. Пристрій коштує дешевше, ніж класичні гаджети. Плюси б/в мініноутбуків, за які їх вибирають - це мобільність і портативність, адже їх можна носити в невеликій сумці, рюкзаку або навіть кишені, як телефон або планшет. Користувачі його поважають за заряд батареї, який може працювати до десяти годин без підключення до електроживлення.

Мініноутбуки не відрізняються високою потужністю, але це й не їхнє призначення. Вони розраховані на підключення до мережі та роботу в інтернеті навіть поза офісом чи домом. Цього достатньо для навчання, онлайн роботи у відрядженнях, перегляду файлів без завантаження, проведення зустрічей, дзвінків онлайн, вебінарів для студентів.

Характеристики нетбука такі:

  • діагональ глянсового або матового екрана — максимум 12,5 дюймів з роздільною здатністю 1366 на 768;
  • процесори Core m3 i3, i5, i7, Intel Atom, яким для роботи не треба багато енергії;
  • SSD та ОЗП (оперативна пам'ять) різного обсягу;
  • компактна клавіатура;
  • USB-порт.

На нетбуки встановлюють урізану, тобто "легку" версію ОС Windows, оскільки її достатньо для виконання базових завдань. У пристрої є камера, роз'єм для навушників та мікрофона.

I-BcVBudQckeO2ksqLLTvMmx6F-yeHQb9VVZRN91HCGzJ0FSFSKLPpPyXy76aSf3VdUHfYZZIV4FrQjJbkJLhhAlhTd_i-BeVdkSDIleUVtgISmbqHOpr_LIU7vfLgHPn6j2tW9Kfs7yQhV4viMbXKw

Класичний ноутбук - універсальний пристрій. Різні бренди випускають безліч моделей, які підходять для повсякденної роботи, навчання, розваг та ігор. Пристрої з високою швидкістю, які можуть працювати офлайн за потреби, використовують для "важких" дизайнерських та інженерних програм, для обробки медіафайлів у професійних додатках. Стандартний ноутбук має всі роз'єми для підключення додаткових пристроїв, наприклад, проєктора, принтера. Технічні параметри підбирають під мету, але обов'язково враховують обсяг оперативної пам'яті ОЗП, потужність процесора, тип відеокарти, діагональ та розширення екрана.

Чому варто вибрати нетбук б/в чи ноутбук б/в

Користувачі побоюються поняття "б/в". Вони уявляють "убитий"пристрій, яким незрозуміло хто користувався. Але це не так. Спеціалізовані магазини вживаної техніки продають пристрої, які мають незначні сліди використання або некритичні ознаки зношування, такі як подряпини, засвітлення на дисплеї, биті пікселі. Часто це техніка, яка використовувалася на виставках або була в оренді, тобто в лізингу фірм.

Магазин техніки перед продажем тестує гаджети спеціальними програмами: перевіряє стан батареї, моніторить жорсткий диск, чистить від пилу, замінює термопасту за необхідності. У результаті користувач після покупки отримує пристрій із встановленою операційною системою, який стабільно пропрацює ще кілька років. Офіційний магазин також запропонує гарантійне обслуговування та консультації спеціалістів. За вартістю ноутбук б/в або нетбук обійдеться дешевше на 30-60%, ніж такий же новий.

Zk8i77ZsTbV41V8RF5_oS2SdEBuPVUafvvp3U2Pve2ozL8RLcpmxa22911tBdFdgOZeYSS2srzfiWAH2GWMISUZalZYiFCnTEKlbalmmGfRjo1SKxz3ngvkX5sW0j73fsFngM2Z15ltw5A1pQSkVIAQ