Пошук найкращого гриля для домашньої кулінарії може виявитися непростою задачею як для початківців у сфері грилінгу, так і для зазналих шеф-кухарів. Адже вибір сучасних пристроїв дуже обширний, тому легко втратити орієнтацію. Давайте розіб'ємося, за якими параметрами слід орієнтуватися при покупці гриля для барбекю і на які характеристики важливо наголосити.

Газовий із можливістю коптіння

Одним з ключових аспектів, на який треба фокусуватися, є виробництво. Щоб пристрій був комфортним і довгожиттєвим, підходящим для приготування різноманітних блюд, першочергово він повинен бути високоякісним. Тому рекомендовано обирати агрегати від відомих та перевірених в часі брендів. Наприклад, відмінним рішенням буде гриль Weber з США. Ця фірма є однією з найбільших компаній-виробників пристроїв для грилінгу на глобальному рівні. У каталозі магазину Grill Point ви знайдете велику палітру грилів цього бренду. У спектрі продукції є чудові варіанти як для домашнього, так і для професійного вжитку.

Weber

Приготування м'ясних страв на грилі
Щоб обрати гриль, що відповідає вашим потребам, важливо зосередитися на таких характеристиках:

Розмірність. Від цього елемента залежить об'єм продуктів, який можна готувати одночасно. Якщо ваша мета — приготування для 2-4 осіб, відмінним рішенням буде стандартний овальний гриль з робочою сіткою діаметром 30-40 см. Зазвичай, такі агрегати є досить компактними і легкими.

Вид пального. Доступні варіанти включають газовий, електричний, дерев'яний, вугільний та пелетний гриль. Якщо ви цінуєте класичний димчастий аромат, оптимальним буде вибір вугільної, дерев'яної або пелетної моделі. Якщо вам більше до вподоби компактність і можливість використання всередині приміщення, то відмінним варіантом стане електрична модель.

Наявність температурного датчика. Вбудований термометр дозволяє точно відстежувати температуру в камері грилю, створюючи ідеальні умови для приготування різних видів продуктів (м'яса, овочів, риби та морепродуктів).
Якість ковпака. Важливо, щоб він мав коректну конструкцію та герметично прилягав до корпусу. Від цього залежать стабільність температури і інтенсивність горіння.

Мобільний розкладний гриль. При виборі грилю варто також переконатися, що він має регульовані вентиляційні отвори, керування якими можливе за допомогою спеціальних заслінок. Саме ці отвори дозволяють легко і швидко коригувати інтенсивність горіння, що є одним з найефективніших методів контролю температури під час кулінарної обробки.

У контексті вугільних, дерев'яних та пелетних моделей корисним доповненням є бокові двері, які дозволяють доливати пальне матеріал без потреби відкривати ковпак.