Декоративну штукатурку активно використовують для дизайну квартир, офісів та інших приміщень які використовуються для комерційної чи виробничої мети. Такі види декоративно оздоблювальних будівельних матеріалів мають особливі властивості та застосовуються активно для отримання найбільшої ефективності в захисті конструкцій будинку і водночас створення привабливого вигляду житла або комфортного робочого місця. Якісні декоративні штукатурки для внутрішніх робіт пропонує спеціалізований інтернет-магазин будівельних матеріалів bud-platforma.com.ua. Тут є на вибір багато різних видів декоративних штукатурок, що містять як класичний склад суміші, так і особливі види. Такі особливі види сумішей мають додаткові характеристики, особливі корисні опції. Та повернемось до основної теми нашої публікації і спробуємо дізнатися про те, які є відмінності декоративної штукатурки для інтер'єрних робіт. Також розкажемо як найраціональніше підібрати такий вид штукатурки для конкретного виду робіт.

Різновиди штукатурок для інтер'єрів: основний поділ і властивості цих різновидів

Для внутрішніх робіт з вирівнювання та декорування стін застосовують декілька найбільш популярних видів декоративних штукатурок:

  • цементні – стійкі до вологи, ударів, навантажень, можуть містити додаткові домішки які поліпшують певні властивості штукатурки;
  • гіпсові – з мінімальною вагою та високим рівнем пластичності, швидко висихають і можуть використовуватись як якісний декоративний вид матеріалів;
  • акрилові – мають посилену стійкість до проникнення вологи та механічних ударів тому є довговічними і простими у застосуванні;
  • силіконові – створюють міцний вологозахисний шар на стіні, регулюючий проникнення повітря, тобто створюється якісна вентиляція поверхні для додаткового захисту і стійкості.

Цементні види внутрішніх штукатурок та їх ефективне використання

Внутрішні штукатурки які мають у своїй основі цемент та інші додаткові матеріали можна застосовувати у звичайних приміщеннях – житлових або комерційних. Не менш ефективно використовувати можна штукатурку з цементу для вирівнювання поверхонь та створення якісного декоративного вигляду у приміщеннях, які мають підвищену вологість: кухня, ванна кімната, підвал. Також їх можна ефективно застосовувати у допоміжних та технічних приміщеннях будинків і споруд:

  • сходові клітини;
  • відкриті площі веранд, балконів, лоджій;
  • комори.

Навіть за наявності інтенсивної експлуатації цього приміщення цементна штукатурка прослужить тривалий час і не потребуватиме додаткового ремонту чи відновлення.

Гіпсова штукатурка: де її найкраще використовувати?

Гіпсові штукатурки для внутрішніх робіт застосовують як якісні види штукатурок, що мають високу пластичність і тому можуть набирати необхідної форми. Оскільки гіпс як основна складова таких штукатурок має дрібне зерно, відповідно і гіпсові штукатурні суміші створюють рівну і дуже гладеньку поверхню.

Таким чином гіпсові штукатурки застосовують у найбільш відповідальних місцях де немає надмірної вологи і є необхідність створити якісний привабливий декор приміщення за допомогою натурального мінерального компонента.

Поділ декоративних інтер'єрних штукатурок за декоративним ефектом

Кожна із різновидів інтер'єрних штукатурок може створювати свій декоративний ефект який характерний саме для цих видів оздоблювальних і одночасно будівельних матеріалів. Наприклад фактурні або текстурні декоративні штукатурки після висихання створюють незалежно від роботи будівельника певний вигляд стіни. Це декоративні штукатурки типу баранець, короїд, мозаїка та інші.

Так звані венеціанські види інтер'єрних штукатурок створюють ефект наявності на стіні натурального каменю, наприклад граніту чи мармуру.