Організувати роботу складу без використання засобів механізації — це непросте завдання. Особливо, якщо є потреба у збільшенні товарообігу та оптимізації робочих процесів. Одним із таких засобів, що мають високий попит на складах, є штабелер. Це компактна та маневрова складська техніка для транспортування та штабелювання вантажів. І в цій статті ми розглянемо особливості та переваги штабелера, завдяки яким він є незамінною частиною багатьох підприємств.

6601391070836.webp

Види штабелерів

Конструкція штабелера — це колісна база та вили для підйому, транспортування та штабелювання вантажів. Також техніка оснащується гідравлічним циліндром або електроприводом, вантажною щоглою та системами керування.

Усі штабелери класифікуються за типом привода на:

  • Самохідні електричні. 

Найбільш продуктивний тип штабелерів, які використовуються на складах з інтенсивним товарообігом. Вони оснащені електродвигуном, що дає змогу підіймати вантажі та транспортувати їх без докладання фізичних зусиль з боку оператора. Самохідні штабелери здатні підіймати товари вагою до 3 т заввишки до 6 м.

  • Напівелектричні. 

Цей тип штабелерів є оптимальним варіантом для невеликих складів із середнім товарообігом. Він оснащений електроприводом для підйому вантажів, але рухається техніка завдяки фізичним зусиллям з боку оператора. Обладнання здатне прискорити роботу з вантажами вагою до 2 т, які можна штабелювати заввишки до 3 м.

  • Ручні. 

Оснащені одним гідравлічним циліндром, а керуються та підіймаються вантажі вручну оператором. Вантажність більшості ручних моделей обмежена 2 т, а висота підйому — до 3 м. Головними перевагами цієї техніки є доступна ціна, прості конструкція та керування.

Найбільший попит мають самохідні електроштабелери, які за функціональними можливостями схожі із навантажувачами та забезпечують найвищу швидкість обробки вантажів.

Сфери застосування та переваги електричного штабелера

Електроштабелер майже не обмежений у завданнях, які він здатен виконувати із вантажами. Завдяки цьому його використовують в:

  • продуктових та будівельних гіпермаркетах;
  • виробничих підприємствах;
  • логістичних комплексах;
  • будівельних майданчиках та інших сферах, де є велика кількість піддонів із товарами.

Загалом самохідний штабелер — це продуктивна складська техніка, яка здатна швидко виконувати вантажно-розвантажувальні роботи. Її безпечно використовувати всередині приміщення, адже вона не викидає шкідливі речовини у повітря, а для більш комфортної експлуатації може оснащуватися кабіною оператора або відкидною платформою. Також обладнання має достатню маневровість для безпечної та простої експлуатації між стелажами. А обрати надійний штабелер можна на сайті партнера статті Skladtruck.com.ua. В каталозі компанії представлені нові та б/в моделі від провідних світових брендів. Майстри SkladTruck проводять повний ТО, після чого доставляють обладнання прямо на об’єкт.