Нинішні настінні світильники практичні, функціональні та декоративні. Найчастіше їх використовують як локальне освітлення, але вони також можуть бути основним джерелом світла в невеликих приміщеннях. Ці прилади живляться від загальної мережі і, на відміну від бра, не мають можливості індивідуального підсвічування. Деякі з них гармонійно поєднуються з інтер'єром, а інші мають унікальний дизайн і створюють яскравий стиль. Різноманітні світильники допоможуть облаштувати комфортне робоче місце, створити затишну, спокійну атмосферу або використовувати їх як нічник. Потрібно лише правильно підібрати виріб, враховуючи умови встановлення, чи то в спальні, офісі або альтанці.

Типи настільних світильників

Настінні світильники мають свою класифікацію, яка заснована на способі установки. За цим критерієм їх можна розділити на такі види як:

  • Світильники, в яких плафон міцно кріпиться до стіни. Вони непомітні на вигляд, але функціональні і легко миються. Можуть бути овальними, напівкруглими, прямокутними або круглими. Ідеально підходять для приміщень у стилі хай-тек, мінімалізм, а також використовуються в різних громадських будівлях (клініках, готелях тощо).
  • Канделябри (бра). Плафони, встановлені на невеликих кронштейнах. Доступні в різноманітних дизайнах і ідеально підходять для прикраси інтер'єру.
  • Підвісні плафони (чаші). Вони підвішуються і кріпляться на стіну. Ідеально підходять для освітлення будь-якої частини кімнати/

Настінний світильник для вітальні

У більшості випадків настінні світильники вішають над кріслами або диванами. Пам'ятайте, що такі світильники не замінять загального освітлення, наприклад, як у великих приміщеннях, вони покликані відігравати допоміжну і декоративну роль. Тому найкраще обирати настінні світильники з закритими плафонами.

Важливим є і саме світло, яке має бути теплим і м'яким. У цьому випадку достатньо 40-ватної лампочки. Необхідно також пам'ятати, що вітальня - це вітрина будинку. Тому при виборі конкретного рішення враховується дизайн усього вашого інтер'єру.

Світильники для вітальної кімнати - це декоративні елементи. Тому їх варто розміщувати поруч з меблями, дзеркалами чи картинами на стінах. Бажано обирати малопотужні лампи з непомітним світлом, бажано менше 15 Вт.

Сучасні виробники пропонують безліч моделей, серед яких ви точно виберете найкращий варіант для вашого інтер’єру.