З-поміж усіх видів металопрокату арматура є одним із найпоширеніших. Наприклад, її часто використовують у будівництві для створення залізобетону. Це матеріал зі сталі та бетону, який є основним елементом, що підсилює різні конструкції, наприклад, монолітний фундамент, опори, перекриття тощо. Він дає змогу побудувати залізобетонні блоки, стійкі до високого навантаження, тиску та вигину. Однак для довгої служби та надійності необхідно правильно обрати вид арматури. І в цій статті ми розглянемо особливості сортаменту виробу та сфери його використання.

ce1ba737bede31b880661e16a6adb864.jpg

Види арматурних прутів

Сьогодні арматура виготовляється згідно з вимогами законодавства країни-виробника, але стандарти виробництва були створені ще за радянських часів. Вони класифікують виріб за шістьма класами міцності. Окрім них металопрокат також розрізняють за:

  • Сферою використання. Для кожного завдання є відповідні види арматури. Наприклад, є класи, які використовуються для створення основи фундаменту будівлі або для армування міжповерхових перекриттів. Інший клас металопрокату обирають для зведення тимчасових споруд. Якщо конструкція буде експлуатуватися з агресивними речовинами, варто обирати арматури з нержавіючої сталі.
  • Навантаженням. Арматури відрізняються і стійкістю до різних видів навантажень. Наприклад, є вироби, які краще витримують поперечне навантаження. Це дає змогу запобігти розколам бетону. Для того, щоб вберегти конструкцію від передчасного руйнування, можна обрати металопрокат, стійкий до навантаження уздовж матеріалу, наприклад, арматуру 10 мм.
  • Зовнішніми ознаками. Є 2 види арматури: гладкий та рубчастий. Перші здебільшого обирають при виготовленні будівельних сіток, адже тоді металопрокат буде стійким до навантаження вздовж. Також їх використовують для переміщення готової конструкції на інше місце та посилення цегляних стін. Головною перевагою рубчастої арматури є відмінне зчеплення з бетоном. Це значно посилює стійкість до навантажень, які може витримати виріб. Рубчастий металопрокат обирають для несучих стін, основи фундаменту та використання в інших конструкціях елементів опорних частин.

Також арматури розрізняють за методом виготовлення, адже виробництво може відбуватися за допомогою холодного або гарячого прокатування.

Де використовується

Сфера використання арматури залежить від її характеристик:

  • ударної міцності;
  • опору на розрив;
  • товщини прута;
  • класу.

Водночас важко уявити стяжку підлоги, виготовлення стелажів та заливання сходів без використання арматури. Також металопрокат стане корисним у побуті, адже з ним можна виготовляти каркаси теплиць та садові інструменти, наприклад, граблі. А щоб виріб прослужив довго, на ньому не повинно бути дефектів та корозії. Джерело: dnaop.com.