У світі кішок існує безліч порід, кожна з яких має свої унікальні риси характеру і зовнішності. Популярність різних порід часто визначається як їх привабливим зовнішнім виглядом, так й особливостями здоров'я. Давайте розглянемо п'ять порід кішок, які стали найбільш популярними останнім часом і їх схильність до різних захворювань.

Сфінкс

Сфінкси – це порода кішок без шерсті, що робить їх унікальними серед інших порід. Вони мають енергійний, грайливий і допитливий характер. Чудово ладнають з дітьми та іншими домашніми тваринами, тож вони є чудовими компаньйонами для активних сімей. Легко привчаються до лотка та кігтеточки.

У сфінксів досить сильний імунітет і хронічні захворювання для них рідкість. Але наявність такої особливості, як відсутність шерсті, створює умови для розвитку захворювань шкіри та очей. Також дана порода має свої генетичні захворювання, що передаються у спадок.

Найчастіші патології у сфінксів:

 • Різні шкірні захворювання, такі як дерматити, вугрі.
 • Заворот повік.
 • Дефекти розвитку ока.
 • Укорочення нижньої щелепи (або короповий прикус).
 • Викривлення хвостового відділу.
 • Генетичні захворювання серця – гіпертрофічна кардіоміопатія.
 • Харчові алергії.

Сфінкси потребують регулярного догляду. Через відсутність шерсті їхня шкіра продукує збільшену кількість шкірного сала. Тому важливим моментом є щоденне протирання шкіри вологими серветками, щоб запобігти зайвій жирності та себореї.

Єгипетська мау

Єгипетська мау - стародавня порода кішок з вишуканою зовнішністю і прекрасним густим, блискучим хутром, що має характерний плямистий або смугастий малюнок. Ці кішки випромінюють енергію і грацію, мають дивовижну пластичність і гнучкість.

Єгипетські мау дуже товариські, часто прив'язуються до свого власника та виявляють відданість. Ці кішки активні і легко навчаються. Вони легко засвоюють команди і можуть бути привчені до різних трюків. У єгипетських мау сильно розвинений мисливський інстинкт, тому в будинку разом із мау тримати птахів чи інших дрібних тварин буде небезпечно.

Здоров'я у кішок цієї породи досить міцне з добрим імунітетом. Але все ж таки існує ряд захворювань, характерних для даної породи:

 • Уразливість дихальної системи, астма.
 • Захворювання серцево-судинної системи (гіпертрофічна кардіоміопатія).
 • Схильність до алергії – часто алергічна реакція проявляється на харчові продукти, тому кішки даної породи потребують правильного харчування, годування із загального столу краще уникати.

У догляді порода кішок єгипетська мау досить невибаглива, достатньо буде проведення звичайних гігієнічних процедур: чищення вух, періодичне купання, вичісування, обрізання пазурів.

Манчкін

Манчкін - це порода відома своєю унікальною зовнішністю, це кішки з неймовірно крихітними ніжками. Довжина їх лапок у 2-3 рази менша, ніж у котів інших порід. Вони мають грайливу і веселу вдачу. Манчкіни дружелюбні та товариські, добре підходять для сімей з дітьми та іншими домашніми тваринами. Дуже віддані своїм власникам і люблять увагу.

Найвідомішою проблемою, на яку звертають увагу любителі котів породи манчкін, є лордоз, тому що ця патологія може бути пов'язана з їхньою генетичною особливістю.

 • Лордоз – викривлення хребта у грудному відділі. Захворювання є вродженим. Сильний вигин хребта викликає тиск на інші органи (легені, серце), порушуючи цим їх нормальне функціонування. Також це може призвести до більш високої частоти появи остеоартриту та інших захворювань опорно-рухового апарату.

Проте лордоз – досить рідкісне захворювання навіть для котів даної породи. А котики породи манчкін, незважаючи на вкорочені лапки, дуже рухливі та чарівні, і ніяк не страждають від свого нестандартного зовнішнього вигляду.

Бенгальська кішка

Бенгальська кішка - це порода кішок, яка вражає своєю дикою та витонченою зовнішністю, що нагадує леопарда. Вони грайливі, енергійні та дуже допитливі. Швидко прив'язуються до своїх власників і полюбляють бути в центрі уваги. Бенгали не терплять самотності, і залишившись одні на довгий час, можуть розважати сусідів своїм гучним нявканням.

Здоров'я у бенгалів досить міцне, але є низка захворювань, які у представників цієї породи виникають найчастіше:

 • Гіпертрофічна кардіоміопатія.
 • Розлади шлунка, харчові отруєння. У бенгалів чутливе ШКТ, яке погано реагує навіть на зміну кормів.
 • Котяча лейкемія.

Догляд за бенгалами простий, достатньо підстригати пазурі, чистити вушка і стежити за зубами. Бенгали одні з небагатьох котів, які люблять воду. І хоча купати їх не обов'язково, за потреби водні процедури не викличуть жодних проблем. Загалом, бенгальські кішки є здоровими та щасливими вихованцями при правильному догляді та увазі.

Селкірк-рекс

Селкирк-рекс - це порода кішок з унікальним кучерявим хутром та доброзичливим характером. Селкірк-рекс мають густу, щільну шерсть, що складається з м'яких завитків, та робить її особливо приємною на дотик. Вони мають неймовірну ласкавий і спокійний темперамент. Селкірк-рекси чудово ладнають з дітьми та іншими тваринами, дружелюбні навіть із собаками.

До породних захворювань серлік-рексів можна віднести:

 • Полікістоз нирок.
 • Дисплазія кульшового суглоба.
 • Гіпертрофічна кардіоміопатія.
 • Синдром подразненого кишечника, який може спричинити діарею або блювання.

Селкирк-рексам важливо забезпечити хороший догляд за їхньою щільною і завитою шерстю, щоб запобігти утворенню грудок. Розчісувати селкірків, як довгошерстих, так і короткошерстих, потрібно хоча б 1-2 рази на тиждень. Також важливо забезпечити правильне харчування та достатню кількість активності, щоб підтримувати їхнє здоров'я.

Ветеринарна клініка у Харкові

Не всі власники кішок стикаються із захворюваннями, властивими їх породі, проте регулярні огляди і у ветеринара відіграють важливу роль, допомагаючи своєчасно виявити захворювання та розпочати необхідне лікування.

Ветеринарна клініка «ТерраВет» у Харкові пропонує широкий спектр послуг для ваших вихованців: консультація ветеринара, вакцинація вихованців, аналізи для тварин, хірургічні операції та багато іншого. Наш досвідчений та доброзичливий персонал готовий надати допомогу у професійному лікуванні та профілактиці захворювань. Адреса клініки: вул. 23 Серпня, 59.

І пам'ятайте, що завдяки уважному догляду, правильному харчуванню та активному способу життя, кішки можуть жити щасливо та здорово протягом багатьох років.