Коли справа доходить до вибору собаки відповідного розміру для вас та вашої родини, є багато факторів, які потрібно враховувати. Як вибрати підходящу вам породу? Розмір собаки має значення, і до нього не слід ставитись легковажно: це важливо і для собаки, і для вас, як господаря домашнього вихованця, і для всієї вашої родини. Оскільки через невірний вибір може виникнути безліч проблем, рекомендуємо обміркувати ці моменти, перш ніж забрати додому свого нового чотирилапого друга.

Розмір квартири, будинку та двору

Як правило, чим більший собака, тим більше місця знадобиться для його комфортного розміщення, що, загалом, логічно. Уявіть, як вам буде в тісній кімнатці, де ви ледве можете рухатися. Хоча деякі гігантські породи не дуже активні самі по собі і можуть обійтися без великого двору, але їм все одно потрібно достатньо місця, щоб пересуватися по будинку, не перекидаючи меблі і не врізаючись у стіни.

Разом з тим маленькому, але дуже активному собаці знадобилося б обгороджене подвір'я, навіть якщо всередині вашого будинку їй потрібен мінімальний простір. Міським мешканцям, які живуть у не дуже просторих квартирах, варто звернути увагу на собак меншого розміру, але їм обов'язково треба буде підшукати місцевий парк для собак чи майданчик, де їх новий вихованець зможе витратити енергію.

Діти

Які породи собак придатні для дітей? Розмір собаки, яку ви вирішите завести, залежить від ваших дітей. Занадто великий собака може ненавмисно завдати травми маленьким дітям, поваливши їх або навіть наступивши на них. З іншого боку, діти можуть випадково завдати шкоди тендітнішим собакам маленьких порід. Дрібні породи, до того ж, не дуже вдалий вибір для будинків з дітьми через їх темперамент. Наприклад, чихуахуа не завжди терпимі до дітей. Великі собаки витриваліші і, як правило, більш товариські. Але незалежно від розміру вся взаємодія між собаками та дітьми має відбуватися під контролем дорослих.

Фактори харчування, здоров'я, профілактики, ігр з собакою, ваш час

Розмір житла та наявність дітей – це важливі моменти, які слід враховувати при виборі собаки відповідного розміру, але є й інші речі, про які варто подумати. За великим рахунком, чим більше собака, тим більше грошей ви витрачатимете на її збалансоване натуральне харчування або корм. Звичайно, це може і не стати вирішальним моментом, але для господарів домашніх тварин з обмеженим бюджетом це може бути важливим чинником. Рахунки за ветеринарні послуги також зазвичай набагато більші для великих собак, тому що їм потрібні вищі дози ліків при лікуванні. Не забудьте про обов'язкові профілактичні препарати від ендо і ектопаразитів.

Також включіть сюди предмети зручності: лежанки, килимки, миски, поїлки. Одяг на холодну чи мокру пору року, охолоджувальні накидки на спеку. Предмети гігієни, іграшки, смаколики…

Хочете вірте, хочете ні, але розмір транспортного засобу теж потрібно враховувати, коли ви думаєте, якого розміру собаку завести. Якщо ви спробуєте впихнути датського дога в Mini Cooper, ви дуже швидко зрозумієте, що це просто неможливо. Ви ж хочете, щоб ваша собака була в безпеці і щоб їй було зручно, якщо ви поїдете з нею в поїздку, навіть якщо це поїздка тільки до ветеринарної клініки.

Якщо ви шукаєте собаку, з якою можна пообніматися вночі в ліжку, вам слід подумати, від якої частини ліжка ви готові відмовитися. Іноді може здатися, що маленькі собаки якимось дивним чином займають на ліжку набагато більше місця, ніж їм потрібно для їхнього розміру. Але це ніщо порівняно із собакою більшої породи. В цьому випадку вам може не знадобитися ковдра, тому що ваш пухнастий приятель забезпечить вам все потрібне тепло.

Що б ви не вирішили, дуже важливо привести додому НЕ просто собаку відповідного розміру. Приводьте собі друга, компаньона, члена сім'ї врешті решт)) Щоб усім було комфортно у новій обстановці. Собака - це про відповідальність, а іноді і складнощі, АЛЕ разом з тим про безумовну любов, і емоції, які не з чим не зрівняти.

І беріть собі тваринку з умовою - назавжди. Вони дуже складно переживають зраду.

А побут - це речі, які можна облаштувати. Знаючи заздалегідь, якої породи і розміру собаку ви заводите, чи то цуценя чи доросла собака, ви зможете підготувати для неї все необхідне. Зрештою, ми впевнені, що ви забезпечити собі та своєму собаці щасливе та здорове життя.

Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові (23 Серпня), у якій Вас залюбки проконсультують ветеринари щодо вибору домашнього улюбленця, особливості годування, догляду, підтримки здоров'я з урахуванням породи і розміру собачки.