Покрівлю приватних будинків, дач, котеджів часто облаштовують з металочерепиці. Це пояснюється тим, що цей матеріал має безліч плюсів і доступну ціну. Водночас часто можна зустріти будинки з покрівлею з бітумної черепиці, адже вона теж має цілу низку переваг. Тим же, хто тільки обирає покрівельний матеріал, дуже складно зрозуміти, що саме вибрати. Нижче ми порівняли обидва ці варіанти, а що вибрати — це вже вирішуйте самі.

Металочерепиця: ключові особливості

Насамперед металочерепиця привертає увагу своєю доступною вартістю. І це є однією з головних її переваг. Точна ціна залежить від характеристик і магазину, де ви будете її купувати. Якщо ж взяти середнє значення, то, наприклад, в компанії «BUDMAT» металочерепиця в Івано-Франківську продається за вартістю 230-240 грн за 1 м2.

Що стосується характеристик, то цей покрівельний матеріал має відмінну міцність. Це пояснюється тим, що металочерепицю виробляють з надійного залізного листа. Додатково вона має хорошу стійкість до впливу корозії та УФ-випромінювання. Негативні фактори зовнішнього середовища їй теж не страшні.

Серед інших її переваг можна відзначити таке:

  • мало важить (її легко транспортувати та піднімати на дах);
  • вважається пожежобезпечною;
  • легко і просто укладається.

До недоліків належить те, що монтаж має проводитися акуратно. Якщо не дотримуватися рекомендацій виробника, ви пошкодите захисне покриття і скоротите термін її служби. Ще один мінус — слабка звукоізоляція. Під час дощу може бути дискомфорт від барабанного дробу крапельок по даху.

Бітумна черепиця: відмінні риси

Бітумна черепиця є повною протилежністю металочерепиці за своїми властивостями. По-перше, у неї відмінна звукоізоляція. Ніякого шуму не буде навіть під час сильної зливи. Також у неї величезний термін служби. У середньому виробники гарантують, що вона зберігає свої експлуатаційні властивості протягом 50 років.

Серед інших її переваг можна відзначити таке:

  • вона гнучка, так що ви легко надасте покрівлі потрібну форму;
  • у неї мала вага і проблем з транспортуванням не буде;
  • вона має стильний зовнішній вигляд і дуже красиво виглядає.

При цьому у бітумної черепиці є вагомий мінус — висока вартість. Тож на цей матеріал доведеться розщедритися. Є певні складнощі й з монтажними роботами. Самостійно їх виконати не вийде, доведеться звертатися до професіоналів. Також враховуйте, що бітумна черепиця укладається лише за температури повітря від +5°C. Тобто, в холодний сезон монтувати її не вийде.