Електричний навантажувач — це незамінне обладнання в складах із високими вимогами до екологічності. Завдяки йому можна ефективно штабелювати, транспортувати та виконувати інші завдання, пов’язані із вантажами. Однак для цього техніка потребує правильного та своєчасного технічного обслуговування. Одним із найважливіших вузлів електронавантажувача є тягові батареї. Від них залежить безпека роботи техніки та її продуктивність. І в цій статті ми розповімо про нюанси експлуатації та догляду за АКБ.

gallery-image

Для чого потрібне технічне обслуговування електронавантажувача

Електричні навантажувачі на сайті https://skladtruck.com.ua/elektronavantazhuvachi/ — це надійна складська техніка, яке розраховане на експлуатацію впродовж багатьох років. Однак навіть вона може вийти з ладу за умови неправильного використання та неналежного догляду. Тому регулярне ТО потрібне для збереження високої продуктивності електричного навантажувача та збільшення його експлуатаційного ресурсу.

Також сервіс дає змогу контролювати стан техніки та заздалегідь виявити її «слабкі» місця. Так, незначний ремонт АКБ буде значно дешевшим за придбанням нової батареї. Тому доцільніше періодично перевіряти стан вузлів, ніж зупиняти роботу підприємства або суттєво сповільнювати її.

Як правильно експлуатувати АКБ електронавантажувача

Щоб тягові батареї відпрацювали свій експлуатаційний термін, важливо дотримуватися рекомендацій виробника. Наприклад, для свинцево-кислотних АКБ необхідно:

 • не залишати батарею розрядженою, що може спричинити зменшення номінальної місткості АКБ та кристалізацію свинцю;
 • не розряджати батарею на понад 80 % від місткості, вказаної виробником;
 • використовувати техніку в межах рекомендованого температурного діапазону;
 • використовувати відповідний до АКБ зарядний пристрій та не перевищувати час зарядки.
 • також АКБ потребує щоденного чищення від пилу та бруду.

gallery-image

Щотижневе обслуговування тягової батареї

Раз на тиждень електроліт потребує доливання дистильованої води. Це забезпечить нормальне функціонування батареї. Заливати дистилят необхідно після зарядки АКБ, а також, якщо немає системи автоматичного доливання.

Щомісячне обслуговування батареї електронавантажувача

Щоб мати точну інформацію про стан АКБ, раз на місяць необхідно вимірювати:

 • рівень напруги;
 • щільність електроліту;
 • середню робочу температуру;
 • рівномірність виділення газу (для акумуляторів із рідким електролітом).

Значне відхилення отриманих значень від рекомендованих потребує повного ТО АКБ, під час якого її не можна використовувати.

Щорічне обслуговування батареї

1 чи 2 рази на рік тягові батареї мусять проходити повний техогляд. Під час нього можна визначити:

 • показники під час заряджання (газовиділення, рівень струму впродовж усього процесу);
 • цілісність шару ізоляції контейнера та необхідність у його ремонті;
 • цілісність штекерного пристрою;
 • опір ізоляції батареї.

Дотримання всіх етапів догляду дасть змогу суттєво збільшити термін служби акумуляторних батарей та зменшити ризики їхнього ламання. А щоби придбати якісний електронавантажувач від провідних світових виробників, звертайтесь в SkladTruck. Менеджери компанії допоможуть обрати найбільш відповідну до ваших потреб та бюджету техніку. Ви також можете замовити сервісне обслуговування та ремонт обладнання, завдяки яким експлуатація електричного навантажувача буде безпечнішою та ефективнішою.