Вилковий електричний навантажувач — це потужна та екологічна техніка, здатна обробляти велику кількість вантажів. Водночас її недоліком є необхідність у регулярній та довгій зарядці акумуляторних батарей, що може зупинити всі робочі процеси на складі. Також АКБ потребує обслуговування для збереження місткості та продуктивності. І щоб електричний навантажувач прослужив довго, у цій статті ми розповімо про 4 способи покращити ефективність тягових батарей.

w1096_eqfifkqjr_8368d5d1.jpg

1-й спосіб: оптимізація часу зарядки

Щоб електричний навантажувач не розрядився посеред робочої зміни, варто заздалегідь розпланувати час його зарядки. Насамперед її не треба проводити в пікові години, а також у період активної експлуатації техніки.

Використовуючи свинцево-кислотні АКБ, важливо не розряджати їх більш ніж на 70%. В іншому випадку може знизитися напруга, що призведе до зменшення терміну служби. Якщо є потреба в довготривалій експлуатації навантажувача, варто розглянути моделі з літій-іонною батареєю. Її можна розряджати майже повністю, а швидкість її зарядки значно вища.

Щоб оператори не забули поставити електричний автонавантажувач на зарядку наприкінці зміни, можна встановити зарядні пристрої біля місця паркування техніки.

2-й спосіб: регулярне ТО

Кожне обладнання потребує регулярного технічного обслуговування, яке дає змогу завчасно виявити пошкодження. Кожен вид батарей необхідно оглядати після кожної зміни, періодично очищати їх від бруду та змащувати клеми. Найкращим способом подовжити термін служби АКБ буде дотримання інструкції з експлуатації від виробника.

3-й спосіб: правильний вибір зарядного пристрою

Головна вимога до зарядного пристрою (ЗП) — відповідність за вихідною напругою та струмом заряду. Також важливими характеристиками є алгоритм зарядки, тип та номінальна місткість батареї.

Кожен вид ЗП має свої особливості. Наприклад, зарядний пристрій SCR здатен одночасно працювати із різними напругами, що дає змогу заряджати одразу декілька АКБ. Водночас він менш ефективно та повільніше заряджає батареї, аніж інші види.

Також мають високий попит інтелектуальні високочастотні зарядні пристрої. Вони енергоефективні та здатні швидко заряджати батареї. Іншою перевагою цього виду є додаткові функції. Багато моделей інтелектуальних ЗП дають змогу аналізувати температуру, швидкість зарядки та інші дані, які допоможуть запобігти перегріву АКБ.

4-й спосіб: аналіз стану батареї

Не завжди є можливість своєчасно виявити пошкодження акумуляторних батарей. Особливо, якщо на підприємстві багато одиниць обладнання. Тому збір даних про використання АКБ дасть змогу попередити будь-які несправності та запобігти позаплановим ремонтним роботам.

Загалом необхідно правильно використовувати тягові АКБ та дотримуватися рекомендацій виробника. Завдяки цьому можна суттєво подовжити термін служби батареї та її потужність. Також не менш важливим є придбання складської техніки від перевіреного бренду. Тому рекомендуємо звернутися в SSK. Компанія є постачальником складської техніки від провідних світових виробників, пропонуючи надійне та продуктивне обладнання. Менеджери SSK проконсультують та допоможу обрати навантажувач, який буде найкращим варіантом для ваших умов експлуатації та бюджету.