Початок навчального року – це не лише нові знання, а й нові турботи. Одна з них – вибір шкільної сумки. Від того, наскільки правильно батьки підійдуть к вибору, залежить не тільки комфорт дитини, але її здоров'я. Не варто думати, що згодиться будь-який купити рюкзак, адже від цього аксесуара залежить правильна постава, здоров'я хребта і, як наслідок, самопочуття дитини протягом усього навчального дня.

Рюкзак чи ранець: що вибрати?

Традиційно, діти молодшої школи частіше користуються ранцями – сумками із твердим каркасом, що захищає вміст та допомагає рівномірно розподілити вантаж. Рюкзаки з м'яким корпусом популярніші у старшокласників, оскільки вони компактніші і можуть бути більш стильними.

Незалежно від віку, при виборі шкільної сумки необхідно врахувати такі фактори:

1.      Ортопедична спинка – запорука здорової постави.

Головне завдання шкільної сумки – не тиснути на спину дитини, а розподілити вагу рівномірно. Для цього потрібна ортопедична спинка, яка повторює вигин хребта і формує правильну поставу.

Характеристики ортопедичної спинки: жорсткість, додаткова прокладка, валик або подушечка в нижній частині спинки.

Спинка повинна бути жорсткою, щоб запобігти прогину під вагою вантажу. Важливо відзначити, що жорсткість має бути комфортною, не тиснути на спину і не заважати вільному руху.

Прокладка пом'якшує тертя ранця/рюкзака та забезпечує більш комфортне носіння. У якісних моделях ця прокладка виконується із сітчастого матеріалу, що забезпечує циркуляцію повітря та запобігає потінню спини.

2.      Правильно підібрані лямки – комфортне носіння.

Лямки повинні бути широкими, регульованими та мати м'яку підкладку. Це забезпечить комфортну посадку сумки і запобігатиме вдавлюванню в плечі. Ширина лямок важлива рівномірного розподілу навантаження на плечі. Регулювання дозволить підібрати ідеальну висоту сумки. М'яка підкладка зменшить тиск на плечі і зробить носіння сумки більш комфортним.

3.      Міцність та водонепроникність матеріалу.

Шкільна сумка має бути виготовлена ​​з міцної та водонепроникної тканини, що зможе витримати несприятливі погодні умови та багаторазові використання. Важливо звернути увагу на якість швів та блискавок.

4.      Обсяг та вага.

Обсяг сумки повинен бути достатнім для всіх необхідних шкільних речей, але при цьому не дуже великим. Вага порожньої сумки також важлива. Він не повинен бути надто великим, щоб не збільшувати загальне навантаження на спину дитини.