Металочерепиця - це листовий виріб із заліза, який імітує керамічну черепицю. На відміну від кераміки покрівельне залізо не схильне до швидкого руйнування, на нього не впливають зовнішні фактори: перепади температур, ультрафіолет, сильні пориви вітру. Тому багато власників приватних будинків зараз обирають сталеві листи під кераміку для облаштування даху.

Компанія «Метрікс» пропонує металочерепицю https://metrix.com.ua/catalog/metalocherepitsya/ високої якості!

Що таке металева черепиця?

Виробник виготовляє металеву черепицю із рулонної сталі методом холодного прокату. Щоб покрівельне залізо точно імітувало керамічну черепицю, сталевий лист проганяють через прокатний формувальний верстат. Саме формування дає ту жорсткість, якою славиться металева черепиця.

Покрівельне залізо має схожість із металопрофілем. Тільки крім поздовжніх гребенів, виріб має поперечні лінії. Металочерепиця може використовуватись у покритті дахів різної форми. Найкраще сталевий лист підходить для облаштування односхилих і двосхилих дахів. Коли вона використовується в покритті вальмових, напіввальмових покрівель, утворюється велика кількість обрізків через складні форми дахів.

Залізний лист покривають полімерним шаром, який надає не тільки декоративної привабливості оцинкованому металу, але й додаткових захисних властивостей. Залізо стає високостійким до корозії, що витримує негативний вплив ультрафіолетового випромінювання протягом багатьох років.

Характеристики металочерепиці

Покрівельний матеріал застосовують на дахах зі схилом понад 12 градусів. На пологих дахах метал черепиця затримуватиме сніг. Покрівельні залізні листи можуть мати різні розміри. Все залежить від серії та виробника черепиці. Виробник вказує повну та робочу ширину виробу. Найпопулярнішим варіантом вважається металочерепиця з повною шириною 1180 міліметрів та робочою 1100 міліметрів.

Корисною шириною вважається та, яка залишається після нахилу листового профілю один на одного. Чим вищий профіль, тим меншою буде ширина. Зменшення пов'язане із розміром початкового сталевого листа, з якого виготовляється металевий профіль.

Покриття та колір

Виробник забарвлює металочерепицю в один із гами кольорів за класичною таблицею RAL та RR. Крім кольору, сталевий лист покривають полімерним шаром. Від обраного покриття залежатиме термін служби черепиці та її вигляд. Сучасні види покриття відрізняються як за захисними, так і декоративними характеристиками.