Щоб Ви назвали гарантією безпеки держави?
- Україна – єдина, унітарна, суверенна держава. Гарантією безпеки держави має стати зважена та послідовна зовнішня політика, з пріоритетом національних інтересів, та пореформовані сучасні збройні сили.
Автономна Республіка Крим – частина суверенної території України. Відновлення цілісності держави, повернення тимчасово окупованої території України – Криму, окремих районів Донецької та Луганської областей мають відбуватися виключно у мирному руслі.
Якими будуть Ваші перші кроки на посту народного депутата України?
- Це питаннявнутрішньої політики та економічного зростання.
Задача №1 – зупинити трудову міграцію. Створити належні умови, щоб активні, працездатні люди могли направити здібності та енергію на благо своїх сімей, громад, регіону, держави, отримувати за це гідне винагородження, бачити перспективи для розвитку в Україні.
Забезпечити державну підтримку провідних промислових підприємств та наукової спільноти. Створити умови розвитку наукомісткого виробництва з високою доданою вартістю. Підтримка IT-сектору, як стратегічної галузі, орієнтованої на майбутнє.
Протягом багатьох років я роблю акцент на відродженні села, сприянні пріоритетного розвитку аграрного сектору, запровадженні інноваційних підходів та сучасних технологій. Цим планую займатись і надалі. Українське сільське господарство має гарантувати продовольчу безпеку держави, бути локомотивом для інших галузей економіки – переробної, машинобудівної промисловості, спеціалізованих наукових закладів. Вкрай важливе переведення аграрного сектору з сировинного виробництва до товарного через розвиток вітчизняної переробної промисловості.
Створення сприятливого ділового клімату, спрощення дозвільної системи, встановлення чітких, зрозумілих «правил гри» для бізнесу. Постійно закликаю до залучення іноземних інвесторів, зацікавлених працювати в Україні. Головна мета – створення нових робочих місць, зростання добробуту населення та економічний розвиток.
Викоренення корупції через унеможливлення отримання неправомірної вигоди та формування ефективного громадського контролю.
Реформування місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою на принципах Європейської хартії місцевого самоврядування, децентралізація. Розбудова європейської моделі державного управління, із спроможними та самодостатніми громадами, потужним місцевим самоврядуванням, демонтаж залишків командно-адміністративної системи в управлінні. Повна підзвітність представницьких органів влади виборцям.