14:00, 17 квітня 2021 р.
Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей
Цьогоріч Лозівському краєзнавчому музею виповнюється 55 років. Музей з’явився завдяки лозівчанам, які у 60 роках збирали матеріали й експонати для відтворення історії Лозівщини, музей кілька разів змінював місце розташування. Сьогодні музей — це справжня скарбниця унікальних предметів та інформації про місто і район. Редакція 05745.com.uaвирішила розповісти про 5 особливих фактів про лозівський музей.
- Музей змінював кілька адрес
Музей у Лозовій працює з 1964 року, перші експонати і матеріали, що збирали лозівчани, виставлялись у приміщеннях 5-поверхового будинку на нинішній площі Залізничників. Згодом музей переїхав у будівлю кінотеатру «Восток».
Урочисте відкриття музею відбулось 15 жовтня 1967 року.
У 1995 році музей переїхав на нове місце, де був дитячий садок. Будівлю реконструювали лозівські будівельники. Лозівський краєзнавчий музей вже 26 років працює у самому центрі міста.
- Статуси музею
У 1971 році лозівському музею присвоїли звання «Народний музей», у 1989 році Рада Міністрів УРСР надала статус державного. Зараз цих регалій немає, музей — комунальне підприємство Лозівської міськради. Та це не заважає культурній установі бути особливою і єдиною, де зберігається і живе історія лозівчан.
- Унікальні експонати
У Лозівському краєзнавчому музеї відкриті 8 експозицій, що налічують більше 2 тис. експонатів. Одними з найцікавіших є:
Половецька баба (13 століття)
Предмети козацької доби — шабля, латунний пояс
Ікона Святої Параскеви (18 століття)
"Кістка мамонта". На нього полювали на території нинішньої річки Бритай :)
- Директор-байкер
У музеї працюють професійні співробітники, які не перестають шукати історичні матеріали та предмети. З 2004 року краєзнавчим музеєм керує В’ячеслав Харченко. Раніше ми писали, що у вільний час директор подорожує по Україні на мотоциклі, щоб зустрітися і поспілкуватися з друзями-байкерами.
- Плата за вхід та екскурсії
Вартість 1 квитка на екскурсію в один із залів музею — 4 грн, для дитини — 2 грн. Екскурсія для групи — 20 грн, повідомляють у Лозівському краєзнавчому музеї. Погодьтесь, за таку ціну до міського музею можливо ходити часто. Тимчасово, через карантин, Лозівський краєзнавчий музей не приймає відвідувачів. Як тільки ситуація зміниться, усіх запрошують у музей. Там покажуть, якою колись була Лозівщина, які події відбувались і як жили люди.
Лозівчани, про міський музей можна розповідати багато. Тож, повідомте, у коментарях, що вам ще цікаво про музей?
Читайте також: Міський автопарк: яким був перший автобус у Лозовій
Храм на гроші поміщиці і царя: як у Лозовій з’явилась друга церква
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
20:48
29 листопада
16:59
29 листопада
5 освітніх проєктів від ЄС: можливості для молоді та дорослих у воєнний час
Партнерський матеріал
11:00
29 листопада
20:05
27 листопада
live comments feed...