Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей

Цьогоріч Лозівському краєзнавчому музею виповнюється 55 років. Музей з’явився завдяки лозівчанам, які у 60 роках збирали матеріали й експонати для відтворення історії Лозівщини, музей кілька разів змінював місце розташування. Сьогодні музей це справжня скарбниця унікальних предметів та інформації про місто і район. Редакція 05745.com.uaвирішила розповісти про 5 особливих фактів про лозівський музей.

  • Музей змінював кілька адрес

Музей у Лозовій працює з 1964 року, перші експонати і матеріали, що збирали лозівчани, виставлялись у приміщеннях 5-поверхового будинку на нинішній площі Залізничників. Згодом музей переїхав у будівлю кінотеатру «Восток».

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-1

Урочисте відкриття музею відбулось 15 жовтня 1967 року.

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-2

У 1995 році музей переїхав на нове місце, де був дитячий садок. Будівлю реконструювали лозівські будівельники. Лозівський краєзнавчий музей вже 26 років працює у самому центрі міста.

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-3
  • Статуси музею

У 1971 році лозівському музею присвоїли звання «Народний музей», у 1989 році Рада Міністрів УРСР надала статус державного. Зараз цих регалій немає, музей  комунальне підприємство Лозівської міськради. Та це не заважає культурній установі бути особливою і єдиною, де зберігається і живе історія лозівчан.

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-4 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-5 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-6 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-7
  • Унікальні експонати

У Лозівському краєзнавчому музеї відкриті 8 експозицій, що налічують більше 2 тис. експонатів. Одними з найцікавіших є:

Половецька баба (13 століття)

Предмети козацької доби — шабля, латунний пояс

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-8 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-9

Ікона Святої Параскеви (18 століття)

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-10

"Кістка мамонта". На нього полювали на території нинішньої річки Бритай :)

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-11 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-12
  • Директор-байкер

У музеї працюють професійні співробітники, які не перестають шукати історичні матеріали та предмети. З 2004 року краєзнавчим музеєм керує В’ячеслав Харченко. Раніше ми писали, що у вільний час директор подорожує по Україні на мотоциклі, щоб зустрітися і поспілкуватися з друзями-байкерами.

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-13
  • Плата за вхід та екскурсії

Вартість 1 квитка на екскурсію в один із залів музею — 4 грн, для дитини — 2 грн. Екскурсія для групи — 20 грн, повідомляють у Лозівському краєзнавчому музеї. Погодьтесь, за таку ціну до міського музею можливо ходити часто. Тимчасово, через карантин, Лозівський краєзнавчий музей не приймає відвідувачів. Як тільки ситуація зміниться, усіх запрошують у музей. Там покажуть, якою колись була Лозівщина, які події відбувались і як жили люди.

Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-14 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-15 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-16 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-17 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-18 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-19 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-20 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-21 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-22 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-23 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-24 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-25 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-26 Кістка мамонта та найдоступніші екскурсії: ТОП 5 фактів про Лозівський краєзнавчий музей, фото-27

Лозівчани, про міський музей можна розповідати багато. Тож, повідомте, у коментарях, що вам ще цікаво про музей?

Читайте також: Міський автопарк: яким був перший автобус у Лозовій

Храм на гроші поміщиці і царя: як у Лозовій з’явилась друга церква

музей цінності культура історія факти ювілей музею
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оцініть першим
(0 оцінок)
Поки ще ніхто не оцінював
Ніхто ще не рекомендував
Авторизуйтесь ,
щоб оцінити і порекомендувати
Коментарі