• Головна
  • Лозівський медцентр «Ясний зір: профілактика та лікування хвороб зору у дітей та дорослих
Новини компаній
14:40, 18 травня 2021 р.

Лозівський медцентр «Ясний зір: профілактика та лікування хвороб зору у дітей та дорослих

Новини компаній
Лозівський медцентр «Ясний зір: профілактика та лікування хвороб зору у дітей та дорослих

Здоров'я очей залежить від стану всього організму. Здоровий спосіб життя — правильне харчування, контроль артеріального тиску, рівень холестерину і цукру у крові, а також відмова від шкідливих звичок допоможуть зберегти хороший зір до похилого віку. Лікарі Лозівського медичного центру «Ясний зір» порадили, як зберегти зір дорослим та дітям і що робити, коли в очах «туман», пронизливий біль та «нечітка картинка».

Через соціальну ізоляцію, навчання і роботу на «дистанційці» люди частіше дивляться на екрани комп'ютерів, планшетів, смартфонів. Крім того, лозівчани та їхні діти рідше стали виходити на вулицю. І все це певним чином негативно позначається на здоров'ї очей.

Чому потрібно проходити огляд у лікаря-офтальмолога?

Навіть, якщо ви не відчуваєте ніяких проблем із зором, варто періодично проходити огляд, говорять лікарі-офтальмологи Лозівського медичного центру «Ясний зір». Це необхідно, щоб вчасно визначити, чи не відбувається зниження гостроти зору, чи не потрібна його корекція, чи немає захворювань і порушень в роботі очей.

Для людей, які мають захворювання очей, офтальмологічний огляд обов'язковий. Щоб вчасно пройти лікування і зберегти  здоров'я очей.

У Лозівському МЦ «Ясний зір» проводять профілактичну діагностику зору дорослим та дітям на сучасному офтальмологічному обладнанні.

Що робити, щоб зберегти зір дорослим та дітям

Для того, щоб зір був "чітким" у будь-якому віці, треба дбати про здоров'я очей регулярно. Лікарі-офтальмологи Лозівського медичного центру «Ясний зір» радять дотримуватися таких рекомендацій:

Захищайте очі сонцезахисними окулярами

Ультрафіолетове випромінювання сонця може спричинити розвиток катаракти і макулярної дегенерації, а також пошкодження рогівки ока. Якісні сонцезахисні окуляри затримують ультрафіолетові промені типів А і В, а також зменшують яскраві відблиски, підвищуючи чіткість зображення.

Слідкуйте за рівнем цукру в крові

Регулярне вживання жирних та солодких продуктів призводить до значних коливань рівня цукру в крові, в наслідок чого може виникнути діабет 2 типу. З цією недугою пов'язані такі серйозні захворювання очей, як діабетична ретинопатія, глаукома і катаракта. Коливання цукру в крові можуть також призвести до змін в кришталику і зниження зору.

Контролюйте тиск та рівень холестерину в крові

Поєднання гіпертонії з високим рівнем холестерину в крові ушкоджує судини, що живлять сітківку. Це загрожує нормальному кровотоку у центральній артерії, який повністю порушує зір в ураженому оці.

Споживайте продукти, багаті антиоксидантами

Регулярне вживання продуктів, багатих антиоксидантами, значно знижує ймовірність порушень сітківки та уповільнює розвиток катаракти. Вітамін А захищає сітківку і покращує кольоровий та нічний зір. Джерелами вітаміну A у харчуванні можуть бути морква, темно-зелені листкові овочі, шпинат, броколі, яйця, вершкове масло, молоко та сир.

Не паліть

Куріння може призвести до розвитку катаракти та збільшує ризик дегенерації жовтої плями. У людей, які палять, гірше засвоюються поживні речовини та вітаміни. Це негативно випливає на стан зорового нерва і може призвести до втрати зору. Куріння — це один з найсильніших подразників, що призводять до синдрому сухого ока.

Не вживайте спиртне

Алкоголь зневоднює організм у тому числі й очі. Через вживання алкогольних напоїв порушується кровопостачання і в судинній оболонці ока. Вживання «сурогатного» алкоголю призводить до токсичної амбліопії — хвороби зорового нерва та порушення зору.

При роботі за комп'ютером

Нині комп'ютери використовують скрізь, тому більшість людей проводять перед монітором більшу частину дня. Аби запобігти розвитку короткозорості та інших захворювань очей, слід обмежувати час, проведений перед монітором, регулярно робити перерви. Необхідно також правильно облаштувати робоче місце. Відстань від очей до екрана має становити близько 60 см.

Під час тривалої роботи за комп'ютером необхідно робити перерви щогодини по 10 – 15 хвилин. Виконуйте гімнастику для очей. До таких вправ можна віднести часте моргання, закривання очей на кілька секунд. Так само під час роботи за комп'ютером необхідно стежити за хорошим освітленням і правильною поставою.

Максимальний час перебування за екраном

Вік (років) Телевізор (хвилин в день) Комп'ютер (хвилин в день)
2150
5307
6-73010
8-106015
11-139020
14-1512025
16-1718030

Батькам варто пам'ятати

Для того щоб запобігти небажаним наслідкам, необхідно у першу чергу звернути увагу на режим дня дитини. Дітям дошкільного і молодшого шкільного віку не слід довго дивитися телевізор. Розвиток циліарного м'яза (війчастого м’яза), що змінює обриси кришталика, закінчується лише до 6-7 років життя малюка. Саме тому маленьким дітям небажано дивитися телевізор, грати у комп'ютерні ігри й читати книги з дрібним шрифтом. Під час читання або написання відстань від очей дитини до зошита чи книги має бути близько 30 см. Виконання уроків також не має викликати стомленості очей, кожні 30 хвилин слід робити невелику перерву.

Для того, щоб своєчасно діагностувати захворювання очей і при необхідності якомога швидше почати лікування, слід щорічно показувати дитину офтальмологу.

Симптоми, що мають насторожити батьків, навіть якщо дитина не скаржиться:

  • дитина тримає книгу близько до очей або сідає впритул до телевізора, монітору;
  • примружується;
  • нахиляє голову, щоб краще бачити;
  • закриває одне око під час читання або перегляді телевізору;
  • уникає занять, що вимагають хорошого зору поблизу (читання, малювання) або поодаль (ігри з м'ячем);
  • скаржиться на головний біль.

За словами лікарів-офтальмологів Лозівського медцентру «Ясний зір», кількість дітей з проблемами зору останнім часом значно збільшилася. Але всі ці проблеми можна попередити, якщо своєчасно проходити обстеження.

Вартість первинного огляду — від 300 грн.

Лікування катаракти

У Лозівському МЦ «Ясний зір» можливо хірургічне лікування катаракти — найбільш частої причини зниження зору, особливо у літніх людей.

Мікрохірургічна техніка МЦ «Ясний зір» дозволяє проводити операцію в амбулаторних умовах. Тривалість операції 10-15 хвилин. Мікророзріз (близько 2 мм) роблять на краю прозорої рогівки. Катаракта подрібнюється ультразвуком та під час стікання рідини видаляється із ока. Після видалення роблять імплантацію штучного кришталика. Через пару годин після операції пацієнт може йти додому. Багато пацієнтів можуть чітко бачити вже наступного дня. У більшості випадків можна повернутися до своєї звичайної діяльності — водінням автомобілю, читанням і т.д. через кілька днів після операції. 

Вартість операції - від 4 тисяч гривень. 

Подаруйте очам здоров'я, а собі світ, повний яскравих, чітких кольорів!

Адреса МЦ «Ясний зір»: Лозова, м-н 1, буд. 29.

Записатися на прийом можна за тел: +38 0661641822

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#здоров'я #зір #медичний центр "Ясний зір" у Лозовій #медицина #лікування
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...