• Головна
  • Новий артефакт музею: звідки у Лозовій взявся камінь з давньоєврейським надписом
14:53, 28 травня 2021 р.

Новий артефакт музею: звідки у Лозовій взявся камінь з давньоєврейським надписом

Новий артефакт музею: звідки у Лозовій взявся камінь з давньоєврейським надписом

У Лозовій працівники КП «Еко-Сан» 27 травня розкопали та вилучили гранітну брилу з єврейським надписом. Камінь, по бульвару Шевченка, колись був частиною надгробка з єврейського кладовища, повідомив науковий співробітник Лозівського краєзнавчого музею В’ячеслав Труш. Довгі роки обеліск з надписом був вкопаний у тротуар, по якому ходять люди. Щоб по надгробку не топталися камінь перенесли до музею.

У Лозовій, біля магазину «Ювілейний», комунальники відкопали гранітний надгробок, який колись був на могилі єврейського кладовища. Воно знаходилась у межах вул. Свято-Миколаївської (між магазином «пеньки» та дитячим майданчиком, де колись була синагога), повідомив лозівський історик В’ячеслав Труш.

«У Лозовій, за царських часів, третина населення були євреями. У даному випадку, це гранітний обеліск, який давньоєврейською мовою називається — мацева. Він з єврейського кладовища. На камені збереглась частина надпису, яка у перекладі означає «Тут похований», а хто, невідомо», — говорить науковий співробітник Лозівського краєзнавчого музею В’ячеслав Труш.

Біля магазину «Ювілейний» частина надгробку з’явилася випадково. Після Першої світової війни кладовище біля синагоги прийшло у занепад, після Другої світової та у часи розбудови міста поховання знесли, говорить В’ячеслав Труш. Довгі роки могильний уламок був своєрідною частиною тротуару по ньому ходили люди, тому з етичних міркувань прибрали камінь. Наразі гранітний артефакт перенесли під будівлю музею. Камінь зберігатимуть на відкритому майданчику, де стоїть ще 1 подібний обеліск та кам’яна половецька баба.

Фото: сторінка групи «Лозівського історичного клубу імені Д. Яворницького» у Facebook, канал InfoPort у YouTube

Читайте також: Стара цегла і побілені стіни: у центрі Лозової розкопали довоєнні погреби

Міська рада на місці церкви: яким був перший храм Лозової

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#надгробок #камінь #обеліск #музей
Високі оцінки користувачів за Достоверность
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...