• Головна
  • Шкідлива для дітей: кількість нітратів у колодязній воді Лозівського району вища за норму
10:45, 4 серпня 2021 р.

Шкідлива для дітей: кількість нітратів у колодязній воді Лозівського району вища за норму

Шкідлива для дітей: кількість нітратів у колодязній воді Лозівського району вища за норму

У воді колодязів Лозівського району, яку споживають діти до 3 років, вміст нітратів перевищує гранично допустиму концентрацію. Про це повідомили на сайті «Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України». Протягом першого півріччя на Харківщині дослідили більше ніж 1 200 проб води з джерел централізованого водопостачання. Понад 40% проб не відповідали гігієнічним вимогам питної води. Перевищений вміст нітратів у воді є головним чинником виникнення хвороб у дорослих та дітей.

У колодязях Лозівського району, звідки воду дають дітям, кратність перевищення вмісту нітратів до 2,5 ГДК (гранично допустима концентрація) за останні 6 місяців становила 7,0 ГДК. Такий самий показник реєстрували й в Ізюмському районі, повідомляють на сайті обласного лабцентру. Найбільші показники — до 11,0 ГДК також реєстрували у Красноградському, Богодухівському та Харківському районах; до 5,0 ГДК – у Чугуївському районі; до 2,5 ГДК у Куп’янському районі.

За 6 місяців 2021 року на Харківщині за санітарно-хімічними показниками дослідили 1257 проб води з джерел нецентралізованого водопостачання, з яких 41,6% не відповідали вимогам.

У досліджених пробах води виявили перевищення нормативних показників: загальній жорсткості, каламутності, кольоровості, окиснюваності, вмісту нітратів, аміаку, сульфатів,  хлоридів, сухого залишку, заліза, фтору.

Перевищення вмісту нітратів у воді джерел нецентралізованого водопостачання — один із чинників, що негативно впливає на стан здоров’я населення, особливо дітей.

Перевищення ГДК нітратів встановили у 35% досліджених проб колодязної води. Через це отруюються діти. У 2020 році зареєстрували 4 випадки водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей, які споживали воду з колодязів в населених пунктах Дергачівського, Барвінківського районів, міста Люботина та зі свердловини на території приватного домоволодіння у Харкові.

Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини

Читайте також: На Лозівщині перевищений рівень нормативних показників жорсткості та вмісту сульфатів у воді

Не для їжі та пиття: у колодязях Лозівщини перевищений вміст нітратів

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#вода #дослідження #лабцентр #вміст нітратів #колодязь #аналіз води
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...