• Головна
  • Прожитковий мінімум, пенсії, тарифи, штрафи: що зміниться з січня для лозівчан
09:18, 3 січня 2022 р.

Прожитковий мінімум, пенсії, тарифи, штрафи: що зміниться з січня для лозівчан

Прожитковий мінімум, пенсії, тарифи, штрафи: що зміниться з січня для лозівчан

Від початку року в Україні набрала чинності низка законів та рішень влади. Відтак, лозівчани можуть розраховувати на зростання прожиткового мінімуму, що вплине на підвищення пенсій та збільшення рівня мінімальної заробітної плати. Втім, таку «радість» можуть засмутити зростання податків та комунальних тарифів. Сайт 05745.com.ua вирішив скласти добірку змін, що сталися з січня.

З початку року в Україні набули чинності закони, що вплинуть на більшість українців, в тому числі й лозівчан. Отже, з 1 січня лозівчани вже мають платити за воду та водовідведення за новим тарифом. З новим тарифом на воду з січня й жителі Краснопавлівки.

Для лозівчан, як й всіх українців з початку року настали такі зміни:

  • Прожитковий мінімум (ПМ) та мінімальна зарплата

Верховна Рада ухвалила бюджет на 2022 рік, у якому прожитковий мінімум становить 2 393 грн. Таке повідомили на сайті biz.ligazakon.net. Та у цьому році загальний ПМ планують збільшувати двічі (у липні — 2 508 грн та у грудні — 2 589 грн).

Збільшити рівень «мінімалки» у Держбюджеті запланували на 1 грудня. Зарплата становитиме 6 700 грн. Наразі «мінімалка» 6 500 грн.

  • Пенсії «чорнобильцям»

Пенсії ліквідаторам аварії на ЧАЕС, в середньому, зросли на 2 300 грн. Про це повідомили на Урядовому порталі. Таким чином, «чорнобильці» мають отримувати такі виплати:

  • 14 600 грн — по І групі інвалідності;
  • 9 500 грн — по ІІ групі інвалідності;
  • 7 000 — по ІІІ групі інвалідності.

Крім того, в цьому році планують у 3 рази підвищити щорічну допомогу на оздоровлення, на 20% збільшити компенсацію на харчування та запланували збільшити фінансування програми санаторно-курортного лікування для ліквідаторів.

  • Нововведення для фізичних осіб-підприємців (ФОП)

Від 1 січня ФОПи 2-4 групи, незалежно від виду їхньої діяльності та рівня доходу, мають використовувати касові апарати. Це нововведення торкнеться інтернет-магазинів, ресторанів, кафе, турагенцій, готелів, крамниць, ювелірних магазинів тощо.

Крім того, для підприємців від 1 січня змінився розмір сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) та єдиного податку (ЄП), повідомили на сайті ТСН. Зміни такі:

  • ФОП 1 групи

ЄСВ становить 1 430 грн, ЄП — 248,1 грн. (не більше 10% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01 січня 2022).

  • ФОП 2 групи

ЄСВ становить 1 430 грн; ЄП — 1 300 грн. (20% від мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня 2022 року).

  • ФОП 3 групи

ЄСВ становить — 1 430 гривень; ЄД — 5% доходу, або 3% доходу та ПДВ.

З початку року також змінився розмір судового збору, оскільки він залежить від розміру прожиткового мінімуму. Також змінився розмір податку на нерухомість. Максимальна ставка тепер складає 97,5 грн за квадратний метр. За такою ставкою платники платитимуть податок вже з 2023 року.

Ми є у Telegram. Приєднуйтесь, на вас чекають тільки перевірені новини

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#зміни #закони #правила #січень #2022 рік #ФОП #касові апарати #пенсії #доходи
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...