![](https://s.05745.com.ua/section/logo/upload/pers/230/logo.png?20240727)
09:19, 7 серпня 2022 р.
В Лозівському районі провели VI велотур фортецями Слобожанщини, хоча війна внесла корективи
![В Лозівському районі провели VI велотур фортецями Слобожанщини, хоч... В Лозівському районі провели VI велотур фортецями Слобожанщини, хоча війна внесла корективи](/dist-assets/images/cap.jpg)
Велотур фортецями Слобожанщини став вже традиційною подією літа. Цього року, не зважаючи на воєнні дії та можливу небезпеку шляху, його таки провели. Учасники відвідали 6 фортець. Їх шлях тривав від Первомайського та знаменитої Олексіївської фортеці до Краснограду, повідомляють у Первомайській слобожанці.
Про проект «TOURdeFort».
«TOURdeFort» – проект, який створили разом Український культурний фонд, обласні та громадянські організації. Команда проекту робить великий внесок у збереження культурної спадщини нашої країни. Вони збирають інформацію про фортеці Слобожанщини, розробляють та втілюють веломаршрути.
Як все відбувалось
Минулої суботи, 30 липня, відбувася вже VI щорічний велотур. Починається він завжди з міста Первомайськи та Олексіївської фортеці. Семеро відчайдушних велосипедистів подолали маршрут у 200 км та відвідали 6 фортець Української лінії у напрямку від Первомайського до Краснограда. Тур тривав кілька днів. Ночували учасники у наметах простонеба. З підвезенням речей для ночівлі, організацією вечері та сніданку наступного дня допомогали у Первомайській міськраді.
Фото: Первомайська слобожанка
Про організацію
Цього року учасники велотуру їхали у подорож на свій стах та ризик, адже ніхто не міг гарантувати їм безпеку або, навіть, евакуацію з маршруту, супроводження по дистанції та технічну підтримку. Тому запрошували до участі тільки досвідчених велосипедистів, повідомляє перший заступник Первомайського міського голови Антон Орєхов у інтерв'ю Слобідському краю.
"Треба давати людям можливість переключатися від воєнного життя: збиратися, проводити вільний час так, як у довоєнні часи. До того ж, якщо ми займаємося мирними справами, це свідчить про те, що нас не зламати", – говорить Орєхов.
У минулі роки на довгу дистанцію зазвичай виїжджало 20-30 людей з різних куточків Харківщини, і харків'яни також. Цього року на маршрут виїхало семеро велосипедистів.
Читайте також:
Первомайська громада Лозівського району просить вилучити її з реєстру зон бойових дій
Через Лозову почав курсувати новий потяг: куди та коли можна поїхати
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
18:00
24 липня
live comments feed...