Починаючи з літа 2021 року в Україні розпочалися офіційні відкриті земельні торги, які проходять в системі Прозорро.Продажі, а також на її спеціальних акредитованих майданчиках. Одним із таких найзручніших та популярних ресурсів є Українська Універсальна Біржа, на якій проходять прозорі електронні торги по купівлі, продажу та оренді аграрних угідь. Скасування урядом України мораторію на вільне розпорядження власними земельними активами відкриває широкі можливості для розвитку економіки країни. Онлайн торги дають можливість кожному громадянину України, який зареєстрований у системі УУБ, отримати доступ до чесних аукціонів та цікавих пропозицій щодо співпраці. 

Порядок проведення земельних торгів в електронному форматі виключає використання корумпованих схем та нечесних алгоритмів щодо обрання переможців. Відкритість та прозорість аукціонів регулюється нормативно-правовою базою України, а процедура проведення контролюється спеціальними державними органами та учасниками системи в режимі реального часу. Такі нововведення дають більше можливостей для розвитку аграрного сектору економіки та децентралізації. 

Як прийняти участь в електронних земельних торгах?

Кожен громадянин України має право вільно розпоряджатися власними земельними угіддями, а також купувати державні та комунальні землі для реалізації власних проектів та отримання прибутків. Українська Універсальна Біржа дає можливість долучитися до чесних та прозорих торгів у режимі онлайн та скористатися їх перевагами. 

Для участі в аукціонах необхідно пройти просту реєстрацію в системі, після чого відкривається доступ до всіх актуальних лотів у режимі реального часу. Великий плюс даної системи полягає в тому, що на сайті інформація оновлюється дуже швидко, а його інтерфейс простий та зрозумілий навіть не досвідченим користувачам. Після проходження реєстрації учасники можуть подавати свої пропозиції до будь-яких лотів. Їх пропозиції можуть бути розглянуті організаторами. Найвигідніша заявка отримає перемогу, після чого проходить підписання договору та оформлення необхідної документації. Кожен учасник має право взяти участь у боротьбі за державні та комунальні угіддя на рівних умовах, тому має великі шанси на перемогу.

Організатори аукціонів повинні вказувати всі технічні характеристики об'єкта та його стартову ціну. Після цього бажаючі можуть обрати даний лот, сплатити внески і подати заявку на участь, яка може привести до перемоги. Щоб все проходило чесно та законно, за всіма процесами, що відбуваються на майданчику, слідкує перевірена система Прозорро.Продажі. Дізнатися більше інформації про земельні аукціони можна за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/poryadok-provedennya-zemelnih-torgiv-na-prozorroprodazhi/. Електронна система торгів на сьогоднішній день є надійною та прозорою. Вона дає шанс кожному громадянину України скористатися своїм законним правом на вільне розпорядження своїми землями та позитивно впливає на розвиток аграрного сектору економіки країни.