Вантажному автомобілю теж потрібен фільтр, він може бути олійним, паливним або повітряним. І якщо більш-менш зрозуміле питання щодо першого, то щодо останніх двох закрити його для автовласників не можна.

У чому полягають особливості вибору таких комплектуючих?

За ті навантаження, яким постійно піддається двигун спецтехніки, відповідають пристрої, що фільтрують. Такі фільтри зазвичай потребують захисту більш потужної, ніж аналоги, які використовуються для звичайних авто. Саме з їх допомогою очищаються від бруду мастильні елементи та трансмісія. Подібно до повітряних фільтрів, масляні забезпечують повноцінний захист двигуна вантажівки.

масляний фильтр

Якщо розглядати звичайну роботу вантажного автомобіля, то можна відзначити, що для очищення олії використовується дві схеми: повнопотоковий варіант, коли використовується тільки один фільтр, і комбінований, де додатково застосовується частковопотоковий фільтр. Останнє рішення на даний момент є більш ефективним і вигідним. Таким чином, можна значно збільшити проміжки між замінами масла, тим самим скорочуючи витрати на експлуатацію вантажного авто. Аналогічно працює той масляний фільтр, який використовується у вантажівках, він є нерозбірним пристроєм, до складу такої конструкції входить металевий корпус, клапана і фільтруючі пристрої. Зазвичай для цих цілей застосовується пористий міцний папір - саме він пропускає через себе масло, не допускаючи, щоб воно втратило свої корисні властивості.

топливний фильтр

Сфера застосування паливних фільтрів полягає в очищенні дизпалива та бензину від будь-яких домішок ззовні. Саме з їх допомогою можна суттєво продовжити термін експлуатації таких елементів, як форсунки, клапани, насоси та інші деталі. Паливні фільтри влаштовані так, щоб у процесі експлуатації вода в камеру згоряння зовсім не потрапляла. Найчастіше це конструкції, які не розуміються, або збірні варіанти, що передбачають можливість заміни фільтруючого елемента після закінчення терміну експлуатації.
Вибір заміни

Зробити це можна, орієнтуючись на характеристики двигуна вантажного автомобіля. Враховувати також потрібні особливості палива. Що стосується безпосередньо заміни паливного фільтра, то її потрібно виконувати регулярно через кожні 30000 км. Таким чином значно продовжується термін експлуатації двигуна та зменшується витрата палива.

Інформаційна стаття ТД Технокомплект.