Каву можна без жодного перебільшення назвати багатоликим напоєм. У світі налічується понад десяток сортів кави, а способів її приготування ще більше. І щоб потішити себе смачною, бадьористою й ароматною кавою, необхідно не тільки навчитися вибирати продукт, а й знати, які існують способи приготування кави.

Пити каву вдома — і приємно, і набагато вигідніше, ніж у ресторані. Головне — створити правильну атмосферу, купувати хороші зерна і вибрати кавоварку на сайті zavari.ua, яка подарує вам напій з «тим самим» смаком. Отже, кожен справжній кавоман знає на зубок п'ять головних видів кавоварок і кавомашин.

 

Гейзерні кавоварки

 

Висока посудина з металу з двома відсіками (нижній — для води та верхній — для кави) — такий вигляд має гейзерна кавоварка. Закипаючи, вода, як гейзер, проходить крізь відсік із кавою, і заварена кава потрапляє до верхнього резервуара. Є кілька основних виробників гейзерних кавоварок — рекомендуємо вибирати з них. У найдешевшого посуду невідомого походження можуть підвести матеріали: наприклад, пластикова ручка виявиться не термостійкою.

 

Капсульні кавоварки

 

Їхня перевага в тому, що для приготування кави не потрібно молоти зерна, відміряти воду — все вже готово. В автомат поміщається капсула з пресованою кавою, яка просто проколюється в процесі приготування, після чого заварюється окропом. У магазині можна вибрати капсули з кавою різної міцності, з добавками й без, а також капсули для приготування гарячого шоколаду.

 

Ріжкові кавоварки

 

Такі машини варять каву з мелених зерен під сильним тиском пари — саме так виходить еспресо. Ріжковими кавоварки називаються через особливу конструкцію: мелену каву засипають у спеціальні ріжки. Зверніть увагу на те, щоб ріжок був металевим, а не пластиковим: метал краще прогрівається, готова кава буде густою і насиченою. Додаткові пристосування підіймають її вартість, але для багатьох дуже бажані. Це, по-перше, капучинатор — насадка для збивання молока. По-друге — можливість використовувати фасовану каву в капсулах (пресованих шайбах по 7-12 грам), після яких кавомашину набагато легше мити.

 

Крапельні кавоварки

 

Особливість таких кавоварок у тому, що тут не створюється штучного тиску окропу: вода вільно протікає по краплі через мелену каву. Купуючи крапельну кавоварку, звертайте увагу на потужність: фанатам надміцної кави достатньо 750-800 Вт, а тим, хто віддає перевагу слабшій каві, потрібна потужність трохи більша. Ідеально, якщо в кавоварці буде функція автоматичного підігріву — так напій може залишатися гарячим не одну годину.

 

Автоматичні кавоварки

 

З одного боку, це найзручніші кавомашини. Їх можна під'єднати до водопроводу або наповнити резервуар водою, засипати зерна кави, опустити спеціальну трубочку в пакет із молоком — і все: натиснувши єдину кнопку, ви отримаєте еспресо, американо, капучино або лате. З іншого боку, ці кавомашини вимагають ретельного професійного налаштування, інакше кава буде несмачною. Плюс їм необхідна регулярна чистка та сервісне обслуговування. Тому повністю автоматичні кавомашини рідко використовують вдома — частіше їх ставлять в організаціях на всіх співробітників.

 

Підсумок

 

І на завершення всього вищесказаного, хотілося б сказати таке: аромат і смак кави багато в чому залежать від правильно підібраних складових та їх грамотного поєднання. Тобто важливо не тільки використовувати якісну каву, а й знати особливості її приготування.

Навіть найскладніший рецепт кави можна відтворити в домашніх умовах. Серед усього розмаїття варіацій цього смачного напою, знайдеться 1-2 варіанти, які підкорять смак навіть найдосвідченішого кавомана. Пийте каву із задоволенням!