З наближенням початку нового погодного сезону перед батьками постає необхідність купівлі нового одягу. І навіть досвідчений батько може зіткнутися із важливими питаннями — яка куртка краща? Якому виробнику довіритись? Що означають усі ці незрозумілі слова, на зразок «холлофайбер», «ізософт», «мембрана», який утеплювач краще, на які нюанси звернути увагу, щоб дитині було зручно носити верхній одяг? Ми поговоримо про те, які характеристики враховуються при створенні демісезонного та зимового одягу, а також про найважливіші значення та показники.

Види утеплювачів для зимового одягу

Купуючи куртку для хлопчика чи дівчинки, ми насамперед вибираємо теплу куртку, в якій нам буде комфортно ходити всю зиму. Але країна у нас досить велика, кліматичні умови дуже різні, тож універсальних рекомендацій немає.

Насамперед, утеплювач не гріє – його завдання зберегти тепло, яке виробляє тіло, одночасно не пускаючи всередину холод з вітром і виводячи вологу. Тому чим активніше рухається дитина, тим менше має бути утеплювача. Якісний матеріал повинен добре зберігати тепло, бути пружним – тоді він довше справно служитиме – і виводитиме вологу. Захисна тканина верхнього одягу не повинна пропускати вітер і вологу зовні, одночасно виводячи її зсередини – це мембранна тканина, про неї буде нижче.

Найпопулярніші утеплювачі

Натуральні:

  • пух
  • овчина
  • ватин

Синтетичні:

  • синтепон
  • холлофайбер
  • тинсулейт
  • ізософт
  • шелтер

Чому пух заслуговує на Вашу увагу?

Пух — донедавна вважався найкращим утеплювачем, особливо гагачий. Трохи гірший – гусячий, найменш теплий – качиний. Пуховик на основі гагачого пуху коштує дорожче за інших. Другою складовою в пуховику є перо, необхідне для рівномірного розподілу пуху. Найтепліший варіант – 90% пуху, 10% пера – зігріє Вас навіть у -40. Для тепліших зим достатньо 60% пуху, 40% пера.

Крім того, що він чудово гріє, пух має недоліки: він алергічний, може комкатися, особливо недорогий, лізе крізь тканину, яку через це доводиться робити товстішою, щільнішою, при цьому вона гірше пропускає повітря. Він швидко вбирає вологу, довго сохне. Якщо дорогий гагачий пух незабаром відновлює свою форму, то дешевий пух уже ні.

Є показник оцінки пружності пуху Fill Power, прийнятий у всьому світі. Хороший пуховик має показник 550 одиниць – до -25С, найкращий – 950. До 400 одиниць – неякісний пух, такий краще не брати.

Чим вище значення Fill Power, тим тонший шар утеплювача буде потрібним, тим легшим буде одяг.

Ще один важливий показник – конструкція пуховика. В одношарових куртках, в яких зовнішня і внутрішня тканина зшиті між собою, утворюючи набиті пухом секції, буде набагато холодніше через холодні шви. Такої вади позбавлені двошарові пуховики від Canadiens, широкий вибір яких представлений на сторінці https://babyfashion.com.ua/canadiens: у них зовнішня частина відокремлена від пухового підкладу і використовуються спеціальні теплі шви або обидва шари — пухові та пошиті так, що холодні шви одного шару стикаються з пуховою секцією другого.

Найважливіша порада щодо догляду за пуховиком — намагатися не давати йому намокати і сушити якнайшвидше. Прати можна в делікатному режимі при +30С, бажано з 3-5 тенісними м'ячами, які збиватимуть пух.

Пуховики не підходять для вологої погоди, майте на увазі!