У сучасних ванних кімнатах зазвичай приховують масивне обладнання. Пральні машини та водонагрівачі встановлюють у технічних шафах чи спеціальних нішах у стіні. Але не кожен бойлер можна вмістити у шафу, особливо якщо потрібен бак на 80 і більше літрів. У таких випадках менеджери магазину сантехніки https://www.santechshara.ua/santehnika/ радять обирати плаский водонагрівач. Він легко поміститься у кут невеликої ванної кімнати, у нішу чи технічну шафу. 

5 головних критеріїв для вибору водонагрівача

Пересічному покупцю важко оцінити бойлер за зовнішнім виглядом. Пласкі моделі зазвичай відрізняються дизайном кожуха та оформленням панелі керування. Візуальних даних не досить, щоб оцінити енергоефективність та надійність приладу. Ми радимо читати технічні характеристики, звертаючи увагу на:

  • Вид ТЕНа. Існує два типи нагрівальних елементів — відритий і закритий. Відкритий ТЕН у вигляді мідної трубки поміщають у бак. Він контактує з водою, тому ще називається мокрим. Мідні нагрівальні елементи коштують дешевше, але з часом покриваються вапняковим нальотом та гірше нагрівають воду. Закритий ТЕН ще називають сухим, адже він знаходиться у металевій колбі та не контактує з водою. Сухі ТЕНи кращі у всьому: вони тихіше та швидше нагрівають воду, споживають менше електроенергії та довше служать.
  • Матеріал бака. Внутрішні баки виготовляють із нержавіючої сталі або чорної емальованої сталі. Нержавійка завжди вважалась надійнішою, тому коштувала дорожче. Зараз ці матеріали не надто відрізняються за терміном служби, тому покупцям радять орієнтуватись на гарантійний термін. Чим більша гарантія на бак, тим краще. 
  • Тип керування. Водонагрівачі бюджетного сегмента мають механічне керування. Це поворотні перемикачі, що налаштовують температуру води у градації від мінімуму до максимуму. На багатьох моделях немає навіть шкали з градусами. Електронний блок управління значно точніший, адже дозволяє виставити температуру нагрівання з точністю до градуса. 
  • Спосіб монтажу. Більшість пласких водонагрівачів можна встановлювати у вертикальному та горизонтальному положені. Універсальні моделі зазвичай дорожчі вертикальних, але дозволяють зберегти простір у невеликому приміщенні.
  • Додаткові функції. Існують бойлери які просто нагрівають воду, а є прилади, які здатні аналізувати використання гарячої води. Такі моделі створюють індивідуальні програми нагріву, щоб гаряча вода була саме у той час, коли потрібна користувачу. Серед додаткових функцій також є віддалене керування завдяки Wi-Fi модулю, система знищення бактерій та захист від замерзання. 

Який об'єм бака вам потрібен?

Зазвичай об'єм бака розраховується так: 30-40 літрів на кожну людину у квартирі. Водонагрівача на 50-60 літрів вистачає для двох людей, щоб помити посуд та прийняти душ. Для сім'ї із 3-4 людей варто обирати бак на 80-100 літрів. Цього об'єму вистачить усім, якщо прогрівати бак до максимальної температури. Якщо у квартирі встановлена ванна, а її мешканці люблять полежати у піні, варто обирати водонагрівач на 120 і більше літрів.