Кожне свято супроводжується якоюсь ідеєю. Та щоб її максимально відчути, цей день підкріплюється традиціями. Саме фізична підготовка до празника навіює його атмосферу. Під час метушні промірковуються дрібниці, в уяві прокручуються різні сценарії святкування, образів учасників. Дотримання загальних обрадових правил дозволяє залишатися «на одній хвилі» всім учасникам події. Яких традицій дотримуються в Україні та світі, розберемось далі.
Які в Україні свята супроводжуються традиціями та обрядами?
Найбільші празники чи найменьші – немає різниці. Людині для глибокого отримання відчуття події потрібне візуальне оформлення. І до таких способів відносяться: одяг, їжа, активності, поведінка, атрибутика. Так на Новий Рік з’являється гарна ялинка в кожній оселі. А на православне Різдво вариться кутя. Свято Пасхи супроводжується неперевершеними ароматами здоби та фарбуванням яєць. На день закоханих у лютому пари дарують один одному приємні подарунки та ще раз відкриваються у почуттях. Яскраво проходить День Вишиванки, коли кожне містечко України перетворюється на парад етнічної одежі, трансформований у повсякденне життя. На День пам’яті та примирення 8 травня відвідуються різнотипні меморіали жертв Другої Світової Війни. А на День Незалежності усюди лунає Гімн незалежної України, розвивається прапор та люди намагаються одягатись у жовто-блакитних кольорах.
Та таких святкувань дуже багато, і людина не здатна знати про всі. Для цього були розроблені віртуальні календарі свят, в яких зазначається кожне свято сьогодні. Окрім назви події є її ідейний опис, історія появи, описана символіка, значення для суспільства та надається інформація, як заведено відзначати цей день.
Що сьогодні за день у світі: які обряди проводять в різних куточках планети?
Світ повний різноманітних подій та обрядів, які вражають своєю незвичайністю. Та щоб дізнатись, яке свято сьогодні, достатньо скористатися календарем свят. Нижче наведено декілька прикладів цікавих святкувань:
- Обертання багаттям в Шотландії. Це щорічне вікінгське дійство, що відбувається в місті Лервік на Шетландських островах. Місцеві жителі одягаються в костюми вікінгів, проводять похід з факелами та спалюють корабель.
- Подія скидання оленячих рогів в Фінляндії. Вона відбувається в кінці зими, коли олені скидають свої роги. Люди збирають роги, роблять з них різноманітні вироби, які потім продають або дарують.
- Празник Чистого Понеділка у Греції. Святкується на початку Великого православного посту і супроводжується масовим запуском повітряних зміїв з дітьми. Цей обряд символізує відродження природи та очищення духу.
- Фестиваль «Бою на помідорах» в Іспанії. Кожного року в останню середу серпня місто Буньйол перетворюється на гігантську битву на помідорах. Мільйони помідорів стають «боєприпасами» в цій незвичайній війні.
- Біг за сиром в Англії. Учасники котяться з високого пагорба за круглим сиром. Цей захід, що проводиться на Cooper's Hill, є одним з найбільш відомих і незвичних англійських дійств.
Кожна країна має свої унікальні та незвичайні свята та обряди, які є важливою частиною її культури і традицій. Вони допомагають зрозуміти та оцінити різноманітність цього світу. А якщо якийсь празник запам’ятався, то краще відмітити собі ці дати свят, щоб не забути наступного року провести цікаво час.