Вихованець потребує постійного догляду. Годування, прогулянки, догляд за шерстю – це не єдиний клопіт. Необхідно стежити за станом кігтів собаки. Головне, знати, як правильно обрізати кігті собаці та не доставити їй дискомфорт.

Чому треба стригти кігті?

Якщо раніше така процедура була не такою популярною, то зараз вона стала звичною для всіх. Від стану кігтів безпосередньо залежить здоров'я пса загалом. Без перебільшення, довгі та гострі кігті завдають біль, особливо при ходьбі. А це, у свою чергу, може стати причиною деформації кінцівок.

Коли ороговілі нарости порушують шкірний покрив вихованця, утворюються рани, через які легко проникають хвороботворні мікроорганізми, інфекції. Крім того, зайва довжина навіть заважає тримати рівновагу. Собака починає кульгати. І ця проблема лише вершина айсберга. Недотримання правил здатне призвести до деформації кісток, суглобів та проблем з хребтом.

Збільшується можливість пса зачепитися довгим пазуром, тим самим завдати собі травми. Для благополуччя вихованця та господарів важливо дотримуватися нескладних рекомендацій щодо догляду та знати як стригти кігті собаці.

Анатомічні особливості будови

Варто заздалегідь вивчити будову кінцівок. Ця інформація дасть господареві розуміння того, як обрізати собакі пазурі, щоб не нашкодити улюбленцю. Ороговілий наріст має трикутну форму: основа широка – гостре закінчення. Складне сплетення судин та нервових закінчень знаходиться всередині, це місце називається пульпою.

Форма кігтів у різних видів собак відрізняється. Вона впливає і на те, як правильно стригти собаці кігті. Виділяють три основні види:

  • заячі – прямі;
  • котячі – вигнуті, гострі;
  • дугоподібні.

Заяча форма властива дрібним декоративним породам.

Стрижка пазурів у собак у домашніх умовах неможлива без спеціального інструменту. Найкраще вибирати його у спеціальних зоомагазинах. Або звернутися за допомогою з підбором до ветеринара.

Виконуємо процедуру стрижки

Важливу роль відіграє підготовчий етап. Продумайте місце розташування собаки. Має бути комфортно і вам, і вихованцю. Не робіть стрижку кігтів собаці на слизькій поверхні. Переконайтеся, що нічого не заважатиме проводити манікюр.

Відволікайте улюбленця розмовами, приготуйте смачне заохочення. Бажано весь ритуал повторювати при кожному обрізанні кігтів у собаки, створюючи у собаки позитивне сприйняття процесу. Хазяїну важливо подолати й власні переживання, адже собака це відчуває. Не зайвим матиме помічника, який зможе відволікати вихованця.

Давайте тваринці перепочинок, або робіть стрижку в 2 етапи, якщо бачите, що собака рознервувалася і не дається. Бо так можна травмувати тваринку або зробити боляче, а це буде не добрим маркером і наступні спроби обрізати кігті будуть жахом і для тварини, і для господаря.

Обов'язково вивчіть інструкцію перед тим, як підстригти пазурі собаці. Важлива послідовність дій, дотримання правил. Послідовне виконання рекомендацій гарантує успішний результат.

Огляньте лапи перед початком. Шерсть між подушечками можна підстригти, щоб вона не заважала обрізати пазурі у собаки. Можна приступати до огляду кігтів. Від пульпи відступіть пару міліметрів і зробіть зріз. Інструмент слід тримати під кутом 45°C. Якщо у вашого собаки темні нігті та пульпу не видно, доведеться прибирати довжину поступово, зрізаючи по півміліметра та оглядаючи зріз. Стригти можна доти, доки не побачите темну тканину на торці. Розуміння, як правильно обрізати собакі пазурі, приходить із практикою. Першого разу для цього краще звернутися до ветеринара.

Завершивши процедуру на передніх лапах, дайте вихованцю відпочити. Процес досить неприємний і стресовий для тварини, тому повторити ті ж дії на задніх лапах краще через кілька годин.

Щоб стрижка кігтів у собаки проходила легко, потрібно постаратися створити доброзичливу атмосферу, невимушену обстановку. Такий підхід допоможе тварині спокійно пережити дискомфорт та полегшить наступні процедури. Не зайвим буде похвалити чотирилапого друга, дати як винагороду його улюблені ласощі. Не забувайте гладити та розмовляти з твариною. З кожним разом стрижка проходитиме легше, спокійніше і швидше.

Підстригти кігті собаці. Не забуваємо про обережність

Нехтувати оглядом, перед тим як підстригти собаці пазурі в домашніх умовах, не можна в жодному разі. Якщо помітили тріщини, плями чи будь-які інші підозрілі видозміни на лапах чи подушечках, потрібно звернутися до спеціаліста – ветеринар (Харків). Похід до ветеринарної клініки відкладати не варто. При виявленні незрозумілих симптомів не потрібно братися до видалення зайвої довжини кігтів.

Тварини можуть злякатися нового предмета. Щоб не викликати занепокоєння, дайте інструмент понюхати, переконатися, що він безпечний. Враховуйте емоційний та фізичний стан вихованця. Погане самопочуття, відсутність настрою може негативно вплинути на поведінку під час стрижки.

Не забувайте про гігієну: чисті руки, чисті лапи, чистий когтеріз. Власники собак із великим досвідом радять обрізати пазурі після купання. Нігтьова пластина стає м'якшою і не потрібно особливих зусиль, щоб її обрізати. Тварина після купання також менш емоційна. На завершальному етапі слід обробити зріз і гострі кути пилкою.

Найважливіше – це зберігати спокій та бути впевненим у своїх діях. Вихованець відчуває занепокоєння господаря, і ця нервозність передається йому. Сумніви можуть зіпсувати враження від процесу. Якщо господар не впевнений у своїх силах, краще відкласти процедуру. Але якщо інструмент у руках і пес підготовлений, потрібно подолати занепокоєння і сміливо зробити задумане.