Чистота та безпека навколишнього середовища є ключовим аспектом збереження здоров'я та добробуту людини. І в сучасному світі потрібно приділяти особливу увагу захисту від різних патогенних мікроорганізмів, які можуть спричинити різноманітні хвороби. Це стосується вірусів, бактерій, грибків. Впоратися із захистом від них допоможуть спеціальні дезінфекційні засоби. Але які вони бувають? Як вибрати їх? І на які деталі слід звернути увагу?

Дезінфекційні засоби

Типи дезінфекційних засобів

Сучасні виробники дезінфектантів пропонують безліч різноманітних дезінфекційних засобів. Усі їх можна поділити на кілька основних груп, серед яких:

  • Антисептики для рук. Це гелі, спреї, рідини із вмістом спирту чи інших антимікробних речовин. Вони ефективно усувають патогени з поверхні шкіри рук і не тільки. Багато які з них можуть використовуватися також для екстреної дезінфекції поверхонь. Антисептики для рук відмінно підходять для подорожей, відвідування громадських місць та ін. Відмінний приклад - Манорм Експерт або Манорм Crystal.
  • Дезінфектанти для поверхонь. Це спреї, рідини та засоби у формі серветок, які можуть застосовуватися для обробки підлоги та стін, комп'ютерної техніки, робочих приладів, меблів та ін. Серед таких товарів Вірапав та Вернедор.
  • Засоби на основі хлору. Часто застосовуються для дезінфекції у громадських місцях, а також для знезараження бинтів та інших розхідників у медицині. Є доступними за вартістю, простими у використанні та високоефективними. Однак, мають досить неприємний запах. До таких дезінфектантів належать Санідез та Саніліт.
  • Засоби мийної дезинфекції. Забезпечують як санацію від патогенних мікроорганізмів, так і ефективне усунення забруднень. Можуть використовуватися як для повсякденного прибирання, так і для генерального прибирання, наприклад Чистолайн Універсал.
  • Засоби для дезінфекції високого рівня. Використовуються для обробки напівкритичних інструментів, які вступають у безпосередній контакт зі слизовими та/або пошкодженими шкірними покривами. Відмінний приклад таких засобів – Вернедор Плюс.

Використання дезінфектантів

Правильне використання дезінфекційних засобів:

  • Дотримуйтесь інструкцій. Інформація щодо правил застосування вказана на упаковці. Потрібно уважно дотримуватися всіх рекомендацій виробника щодо концентрації та часу дії.
  • Правильна техніка. Переконайтеся, що поверхня або руки рівномірно покриті засобом і дайте йому час висохнути або дійте відповідно до інструкції.
  • Не перестарайтеся. Уникайте зайвого використання дезінфекційних засобів, оскільки це може спричинити пошкодження поверхонь.
  • Зберігайте безпеку. Зберігайте дезінфекційні засоби якомога далі від можливого доступу дітей, уникайте контакту з очима та відкритими ранами під час використання. За потреби користуйтеся захисними засобами.
  • Регулярність. Підтримуйте регулярне використання дезінфекційних засобів, особливо у громадських місцях та у періоди епідемій.

Дезінфекційні засоби є вкрай важливими для підтримки чистоти, вони забезпечують безпеку навколишнього середовища для людини. Однак пам'ятайте, що використання цих засобів поєднується з іншими заходами гігієни, такими як регулярне миття рук з милом, щоб забезпечити максимальний захист від мікроорганізмів та зберегти здоров'я.

Джерело: https://mdmgroup.com.ua/