Присадибна територія може мати не просто природний або затишний вигляд, а ще й стильний. За умови, що рослини для неї будуть підібрані відповідно до особливостей ділянки. Мета озеленення - зробити ділянку красивою і створити неповторний стиль, при цьому використовуючи рослини, які не забиратимуть у власників багато часу для догляду. Від того, наскільки правильно все буде зроблено, залежить загальна картина в будь-який сезон. Спеціалісти Begma діляться корисною інформацією.

Як комфортно та стильно облаштувати подвір'я: ідеї для оформлення  (партнерський проєкт) - 20 хвилин Тернопіль

Що означає озеленення ділянки?

Озеленення території біля будинку - це цілий комплекс завдань, суть якого в повноцінному облаштуванні подвір'я та вирішенні питань, пов'язаних із висадкою зелених насаджень. Саме озеленення допомагає підкреслювати індивідуальність ділянки, зробити її особливою.

Складність висаджування рослин у тому, що доведеться брати до уваги величезну кількість нюансів. Спеціаліст має провести ретельне та всебічне обстеження ділянки, щоб правильно підібрати рослинність. Важливо не просто посадити її, а зробити так, щоб вона розкрила всю свою красу і рік за роком радувала око.

Крім іншого, бажано, щоб озеленення не було окремим ділом, а виконувалося в рамках ландшафтного проєкту. У такому разі кінцевий результат вийде максимально гармонійним. У різних компаніях, що займаються ландшафтним дизайном, можна замовляти такі проєкти "під ключ".

Що врахувати перед озелененням?

Вирішивши зайнятись озелененням двору, потрібно звернути особливу увагу на такі деталі:

  • Зонування. Популярна ідея для природного зонування - використання живоплотів, квітників та інших подібних деталей.
  • Локації. Так, город бажано розташувати в задній частині двору, декоративні рослини можна розмістити з лицьового боку фасаду, на дитячому майданчику або поблизу водойми, а садові рослини - визначити для зони відпочинку.
  • Тип ґрунту та особливості рельєфу. Важливо передбачити дренаж, задуматися про зміцнення схилів і підтримання порядку у дворі.

Також під час планування озеленення біля будинку потрібно дотримуватися основних вимог до розташування зелених насаджень, які планується висаджувати поруч із будинком, огорожею та доріжками.

Варіанти озеленення

Будь-яка правильно спланована ділянка відрізняється єдністю оформлення, від газону до дерев.

Газон - це основа будь-якої прибудинкової території та найкраще тло для решти рослинності, яку планується розмістити на прибудинковій території. Також газон можна назвати найпростішою деталлю самостійної організації ділянки. Важливо тільки переконатися, що немає лисин, а сам він - политий та пострижений.

При плануванні клумб потрібно враховувати сезонність цвітіння. Оптимальний варіант - підібрати ті квіти, які будуть цвісти з травня по жовтень. Універсальним рішенням стане висадка хвойних рослин. Вони не тільки тішитимуть око протягом усього року, а й наповнять ділянку освіжаючим ароматом.

За бажання, не зайвим буде подумати також про вертикальне озеленення. Такий варіант буде особливо актуальним для маленьких ділянок. Це означає розташування витких рослин на перголах, арках і навіть решітках біля стін будинку. Подібні елементи додадуть саду об'єму та жвавості.

Озеленення двору: поради флориста | Блог LoraShen

Найчастіші помилки під час озеленення

У процесі облаштування прибудинкової території люди, які самостійно вирішують це завдання, часто роблять безліч помилок. Ось найчастіші з них:

  • ігнорування вертикальних деталей;
  • використання надмірної кількості різних рослин на одній клумбі;
  • відмова від використання базових елементів, на кшталт газону;
  • відсутність плану ландшафтного проєктування;
  • змішання різних стилів на одній ділянці.

Ключова помилка під час озеленення приватного будинку - відмова від звернення до ландшафтного дизайнера. Навіть якщо вирішено не замовляти проєкт у професіонала, можна принаймні отримати консультації, щоб результат вийшов винятковим.