Оформити ID-картку може будь-який громадянин України з 14-річного віку, через втрату паспорта, зміну прізвища, замість вклеювання фотокартки у паспорт зразка 1994 року або у разі заміни паспорта зразка 1994 року на ID-картку – за бажанням.

Електронний сервіс ДМС України (державної міграційної служби) дозволяє записатися у чергу для оформлення документа, заздалегідь заповнити всю необхідну інформацію, скоротить час особистого візиту до підрозділу ДМС, а також можна оплатити послугу онлайн.

Оформлення першої ID-карти (в тому числі у випадках заміни паспорта-книжки на ID-карту) здійснюється виключно за місцем реєстрації.

Запис в електронну чергу безкоштовна.

Для громадян, які досягли 14-річного віку і отримують паспорт громадянина України вперше, послуга з отримання паспорта також є безкоштовною.

У разі обміну паспорта замість втраченого або викраденого, вартість адміністративного збору становить 279,00 грн. У разі обміну замість втраченого або пошкодженого паспорта, додатково слід сплатити держмито у розмірі 34 грн. (Два неоподатковувані мінімуми доходів громадян).

Отримати послугу і перевірити стан оформлення паспорта у вигляді картки (ID) можна через веб-сайт Державної міграційної служби. Для цього слід ввести дані документа, на підставі якого здійснювалося оформлення.