З приходом осені починають набирати силу сезонні захворювання. Період високого ризику заразитися починається у жовтні і продовжиться до травня. Багато хто помилково вважає, що ці недуги викликає холод, однак, це далеко не так, головний збудник хвороби в організмі – це віруси. Коли їхні частинки потрапляють в організм і починають розмножуватися, у людини відзначається прояв симптомів: головний біль, температура, кашель, слабкість, біль у горлі і нежить. Щоб цього уникнути необхідно робити профілактику грипу та ГРВІ.

Найоптимальніший запобіжний захід, щоб залишатися здоровим – потрібно менше контактувати з хворими. Також ми зібрали для вас кілька порад, які допоможуть вам звести ризик заразитися до мінімуму.

  • 1. Тримайте руки у чистоті

Віруси живуть на різних поверхнях, в тому числі і на руках і тому без проблем можуть потрапити в організм. Тому якщо хочете захистити себе запам'ятайте просте правило: прийшли з вулиці – помийте руки. Якщо поблизу немає мила і води, використовуйте антисептичний гель на спиртовій основі або вологі серветки.

  • 2. Провітрюйте приміщення

Всі ми знаємо що бактерії передаються повітряним шляхом. Тому, чим частіше ви провітрюєте приміщення, тим менше ризикуєте захворіти. Провітрювання – це найлегший спосіб дезінфікувати повітря. Відкритої кватирки буде цілком достатньо щоб зменшити концентрацію вірусів у вашій оселі.

  • 3. Робіть вологе прибирання.

Віруси з домашнього пилу можуть жити кілька днів. Звичайне вологе прибирання будинку істотно скоротить їхню популяцію у будинку. Якщо ви багато часу проводите на роботі, то не забувайте про прибирання на робочому місці – протирайте офісний стіл двічі на день.

  • 4. Пам'ятайте про свої гаджети

Наш смартфон, за даними наукових досліджень, один з найбільш забруднених предметів. На його корпусі осідають пил, мікроби і віруси.Придбайте вологі серветки для техніки. Коли будете протирати телефон, капніть на них небагато дезінфікуючого гелю для рук. У сезон захворювань таку маніпуляцію рекомендують проводити щодня.

  • 5. Подбайте про слизової

Слизові оболонки горла, носа і рота - перешкода на шляху вірусів. Коли вони пересихають, вони не можуть виконувати свої захисні функції і збудники хвороби потрапляють у наш організм. Допомогти можна за допомогою зволожуючого сольового розчину. Його можна придбати в аптеці або зробити самому в домашніх умовах. Якщо промивати таким розчином ніс кілька разів на день ви значно знизите ризик захворіти.