Напередодні новорічних свят багато українців на різдвяні канікули планують поїхати відпочивати всією сім'єю. Однак не варто забувати, що це гарна можливість для квартирних грабіжників. Для того, щоб не стати жертвою злодіїв-домушників правоохоронці нагадують лозівчанам прості правила захисту житла.

Перед тим, як відправиться у поїздку не варто занадто старанно хвалитися своїми планами перед друзями або знайомими. Іноді навіть друзі, поділившись у своєму оточенні новинами про вас, можуть несвідомо навести на ваш будинок квартирників.

Будьте обережні і в соціальних мережах. Адже злочинці теж відвідують Інтернет і добувають там інформацію, яку потім використовують для своїх цілей.

Не ховайте ключі від квартири у поштовій скриньці або під килимком біля вхідних дверей. Такі речі краще довірити друзям з якими ви перебуваєте у хороших відносинах.

Збираючись "на справу" квартирні злодії оцінюють об'єкт грабежу за його зовнішнім виглядом. Наприклад, їхню увагу можуть привернути розкішні вікна, двері, дорогі штори або інші ознаки показують матеріальну спроможність господарів. Поліцейські рекомендують віддавати перевагу не красивим, а міцним дверям, які на 100% виконають своє пряме призначення. Якісний замок також важливий у захисті житла від злодіїв.

Кожен більш-менш досвідчений домушник добре ознайомлений з переліком місць, куди зазвичай люди ховають свої заощадження. Найоптимальніший варіант – це розбити ваші накопичення на кілька "заначок" і заховати у різних місцях, куди точно не дістанеться зловмисник.

Перед виходом завжди перевіряйте чи закриті вікна і кватирки. А на час тривалої поїздки краще щільно закрити вікна шторами, щоб зберегти від небажаних поглядів обстановку вашого будинку.

Якщо ви їдете надовго попросіть сусідів забирати кореспонденцію з вашої поштової скриньки, адже накопичені там газети – це ознака того, що господарів вже давно немає вдома.

Хорошим способом імітації присутності людей у порожній квартирі стане включений радіоприймач або світло у передпокої.

У разі, якщо вам все-таки не пощастить і ви станете жертвами квартирних злодіїв, то не поспішайте одразу заходити у будинок – так можна знищити важливі речові докази присутності у приміщенні непроханих гостей. Краще одразу викликати поліцію і дочекатися приїзду слідчо оперативної групи.

Будьте уважні, обережні і бережіть своє майно.