20:46, 9 листопада 2022 р.
Короткі замикання через навантаження на мережі: на Харківщині почастішали побутові пожежі
На Харківщині у жовтні збільшилась кількість пожеж. Якщо влітку вони виникали здебільшого через обстріли, то зараз - через короткі замикання. Про це повідомили у виданні KharkivToday з посиланням на обласних рятувальників.
Влітку більшість викликів обласні рятувальники отримували після ворожих обстрілів. Зараз їх стало менше, але з'явилися займання через короткі замикання та необережне поводження з вогнем.
"Я не можу сказати, що кількість таких пожеж зросла різко, але у порівнянні з вереснем їх більше", — прокоментував ситуацію речник ДСНС України в Харківській області Євген Василенко.
Одна з причин пожеж нині — електроприлади, що лишають заряджатися без нагляду. Зараз люди використовують багато ліхтариків, ламп на акумуляторах та павербанків, які стають у нагоді, коли вимикають світло. Проте, ці прилади здебільшого потребують довгої підзарядки.
Рятувальники радять вимикати з розеток усі електроприлади на ніч та коли нікого немає вдома.
Під час аварійних відключень світла бувають перепади напруги в мережі, що можуть спричинити коротке замикання.
"Навіть мобільні телефони не можна лишати на зарядці на всю ніч. У нас були випадки, коли горіли смартфони", — каже Євген Василенко.
Ще одне джерело небезпеки — обігрівачі. У "Харківобленерго" нагадали правила користування ними: найголовніше — не застосовувати саморобні або несертифіковані прилади.
Важливо не затискати провід, не накривати обігрівач тканиною, не вмикати його через трійник разом з іншими приладами і тримати якнайдалі від меблів.
Якщо пожежа через обігрівач все ж таки трапилась, його необхідно вимкнути з розетки, а після цього — накрити мокрою ганчіркою або ковдрою. В жодному разі не можна гасити прилади водою.
Крім того, рятувальники радять не вмикати газ для обігріву — такі плити годяться лише для приготування їжі.
Щоб зігрітися, можна частіше готувати або гріти чай.
У нинішній час мешканці багатоповерхівок без газового опалення часто використовують портативні туристичні пічки з балонами для того, щоб зварити обід. Для них продають балони ємністю 2,5 та 7 літрів. Більший не варто брати з міркувань безпеки, готувати краще на балконі або відкривши вікно на провітрювання.
Великі газові балони, як і пічки-буржуйки, тримати в квартирах не тільки небезпечно, а й незаконно.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:28
16 січня
16:35
14 січня
ТОП новини
live comments feed...