Традиційно автомобилисти звертають увагу тільки на днище автівки, особливо в зимовий період, коли реагенти на дорозі негативно впливають на автомобільні поверхні та сприймають утворенню іржі на кузові автомобіля. Сіль, дрібний пісок та різні важкі суміши не тільки царапають поверхні, але призводять до розповсюдженні корозії. Автомобільна фарба не тримається на місцях подряпин на сколів, а оголений метал разом з високою вологістю та сіллю розпочинають незворотні процеси утворення іржі. Таке лихо може статися де завгодно, але частіше це днищі чи колісних арках. Саме ці автозапчастини Sprinter страждають від високої вологості та перепад температур.

Ми підібрали топ 7 помилок водіїв які допомагають виникненню осередку корозії на поверхні автівки.

Значна частина клієнтів під час придбання автівки просить дилера додатково встановити захист на колісні арки - купити запчастини на Спрінтер чи інші модель, а саме пластикові підкрилки. Цей захист працює проти пошкодження металевих арок від можливих подряпин, і як слідство від наслідків корозії. Також пластикові підкрилки захищають від дрібних камінців, що летять у різних напрямках з-під колес. Нема сколів, немає іржі. Так все на справді?

Досвідчений автомайстер допоможе підібрати підкрилки з дотриманням всіх конструкторських особливостей автівки, а хитрий дилер зробить бунш на цій додатковій послузі. Знайде щось дешевше, а проведе по квитанції як оригінальні запчастини на Mersedes Vito. Різницю може помітити тільки професійне око. Дилер заробив непогано на угоді, а автівка потенційно стала під фокусом уваги іржі. Ніколи не купуйте підкрилки без уточнення особливостей автівки. На місцях де цей захист мав би стати міцним щитом від вологи та реагентів на дорозі, згодом фарба псується від сонця. Чому так? Вперше, підкрилок не прилягав до кузова максимально повторюючи його контури. Де були зазори фарба вицвіла та з'явилися сколи від каменів, оголений метал запорука утворення корозії металу. По-друге, ще при проектуванні автомобіля інженери допустилися помилок. Таке часто трапляється з бюджетними автівками. Метал кузова не має належної жорсткості, тому метал “гуляє”, з'являються тріщини фарби та сколи. Тому краще купувати розкручені бренди, там де якість проектування на першому місці як і всі інші запчастини та роботи системи.

Не поспішайте встановлювати додаткові бризковики на новий автомобіль. Якщо в конструкції авто вже є захист колісних арок, нащо ще другий слой? Часто водії недбало дбають про стан арок у осінньо весняний період. Вчасно їх не миють від бруду, не проводять фізичну очистку від накопиченого бруду в них. А там є багато чого! Осіннє листя, грязь, дорожня пил та різні реагенти. Якщо вчасно все це не прибирати починаються процеси тління, гниття, і з'являються колонії розповсюдження корозії.

Отже, двічі на рік робить очищення колісних арок та їх підкрилок. Знімайте всі ці пластикові конструкції та ретельно очищайте їх від накопиченого бруду, гарно протирайте від вологи та міцно закріплюйте над колесами. За статистикою частіше більше бруду над передніми колесами. Що стосується задніх підкрилків, там є додатковий захист від виробника. Ще під час зборки автомобіля майстри покривають задні колісні арки спеціальною плівкою. Згодом вона зіпсується, то варто робити осмотр автівки з двох боків, спереду та ззаду.

Сучасні автівки мають у своїй конструкції пластикові кузові частини. Звісно, це не стосується таких як запчастини Vito, мова йде більше про корейські, французькі чи китайські автівки. Це дуже оманливо думати, що наявність пластика захистить вас від корозії кузова. Так, дійсно пластику вода не страшна, але кузов автівки зроблен все ж таки з металу, це деякі його елементи з пластика. Навіть кріплення зроблені зі сталі. Тому варто ретельно доглядати з усіх боків за машиною. Вчасно їх мити на професійних мийках та прибирати весь наявний бруд в місцях більш уязвимых іржі - колісні арки,багажне відділення та під капотом.