• Головна
  • На полях Лозівщини шкідники заїдають рослини: хто такі та що з врожаєм
15:11, 11 серпня 2022 р.

На полях Лозівщини шкідники заїдають рослини: хто такі та що з врожаєм

На полях Лозівщини шкідники заїдають рослини: хто такі та що з врожаєм

У аграріїв Лозівщини цього року прибавилось проблем. На полях зараз активно їсть врожай та розмножується бавовникова совка. Особливо полюбляє цей шкідник соняшник та кукургудзу, хоча не гребує й іншими культурами. Спеціаліст з захисту рослин каже, що це не нова комаха для нашого району але цього року вона дуже агресивна з кількох причин.

Поля Лозівщини з сонячником та кукургудзою заражені бавовниковою совкою парктично на 100%, каже головний спеціаліст відділу захисту рослин ГУ Держпродспоживслужби Харківської області Євгеній Тюря. Голова громади Сергій Зеленський також писав що є поля, повністю з'їдені гусінню. У бавовникової совки немає чітких циклів, щоб можна було підловити на якійсь стадії та знищити всіх разом. Тут одне покоління накладається на інше і дуже швидко розмножується, каже Євгеній Тюря. 

На полях Лозівщини шкідники заїдають рослини: хто такі та що з врожаєм, фото-1

Фото одного з полів Лозівщини. Сергій Зеленський на сторінці у Фейсбук 

Хто така та чим харчується

Зимує комаха в землі у вигляді лялечок. Потім вилуплюється метелик, перелітає, відклає яйця, з яких вилуплюється гусінь. Коли гусінь наїдається й виростає, вона окуклюється у землі і так кілька циклів за літо. Весь цей процес у шкідника займає місяць - півтори за сприятливих умов.

Гусінь бавовникової совки може живитись больше ніж 100 культурами. Спочатку вона їсть листя кукурудзи, томатів, люцерни тощо. Коли підросте, переходить на живлення генеративними органами рослин: пошкоджує нитки качанів, зерна кукурудзи, соняшника, бутони, квітки, зав’язі і плоди томатів, тютюну, боби й насіння нуту та ін. У плодах вони вигризають чималі й глибокі ямки неправильної форми.

 Звідки взялася та причини розмноження

Спеціаліст із захисту рослин каже, що бавовникова совка не новий шкідник для нашого району. Цю комаху знають вже більше пів століття. Але такої навали як цьогоріч давно не було. Практично у кожного шкідника є цикли спалахів розмноження, приблизно кожні 10 років. "Можна констатувати, що зараз у нас і є той самий спалах" каже Євгеній. 

Саме у 2022 році зійшлося кілька факторів, які дозволили совці гарно жити на полях:

  • сприятлива погода;
  • зміна технології обробки землі;
  • недостатня обробка від шкідників на ранніх стадіях зараження.

Цього року була відносно тепла зима, волога весна й жарке літо. Це дуже сприятливі умови для совки. Багато аграгіїв після соняшника, не проводячи глибокої обробки землі, сіють одразу озиму. Так лялечка шкідника залишається в землі не ушкодженою. Плюс цього року аграгії замало проводили вчасних обробок полів, от воно все й наклалося одне на одне, каже Євгеній Тюря.

Чи є загроза врожаю

Раннім посівам культур, що вже пройшли стадію цвітіння й наразі вистигають, цей шкідник вже не такий страшний. А пізнім посівам треба проводити хімічну обробку, каже спеціаліст із захисту рослин. 

 Наразі аграрії активно боряться з бавовниковою совкою, повідомляють у ТРК "Лозова". Підприємці кажуть, що рівень зараження на різних поля різний. Десь совка поїла добряче, десь її майже немає. Навала шкідника позначиться на врожаї але не буде критичною і врожай буде, запевняють аграрії.

Раніше ми писали:

Коли в Лозову повернеться спека: прогноз національних метеорологів

Між Лозівською та Близнюківською громадами відновлюють автобусні маршрути (РОЗКЛАД)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#бавовникова совка #шкідник
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...