Сколіоз це бічне викривлення хребта (в праву або ліву сторону), більш ніж на 10 градусів. Замість природної форми, хребет приймає форму літери S.

Сколіоз, як правило, виникає в грудному відділі хребта (верхньої частини спини) або розвивається між грудною та поперековою частиною (середня частина спини) і рідко з'являється тільки в поперековому відділі хребта. Сколіоз хребта частіше діагностується у дітей, ніж у дорослих. Стан хребта часто погіршується в підлітковому віці, в період інтенсивного росту важливе лікування сколіозу, коли м'язи ростуть повільніше скелета і не формують достатню підтримку для хребта.

Сколіоз - причини

Сколіоз може бути вродженою патологією хребта, що становить близько 2/3 всіх випадків вроджених аномалій хребта, і часто пов'язаний з іншими пороками розвитку, наприклад, вродженими вадами сечостатевого тракту або вродженим пороком серця.

Набутий сколіоз може виникнути через різницю в довжині кінцівок, грижі між хребцевих дисків або кісткових пухлин. Сколіоз може з'явитися у пацієнтів з м'язовою дистрофією або церебральним паралічем. Проте, найбільш часто у дітей діагностується ідіопатичний сколіоз (близько 85% випадків), коли причини захворювання не ясні.

Сколіоз - лікування

Спосіб лікування сколіозу у дітей залежить від віку, статі пацієнта, розташування, тяжкості кривизни і супутніх захворювань. На початкових етапах сколіозу (тобто у пацієнтів з невеликим вигином) рекомендується фізіотерапія (особливо вправи в басейні). Застосовуються спеціальні ортопедичні корсети, які стягують хребет, запобігаючи його подальшу деформацію.

У пацієнтів з вираженою патологією (сколіоз> 60 градусів) необхідно хірургічне лікування, з впровадженням металевих пристроїв і імплантатів. Процедура зазвичай проводиться серед підлітків у віці 13-15 років, іноді у дітей молодшого віку, що б в дорослому віці у них не було таких захворювань, як остеохондроз.

У клініці ви можете пройти всі необхідні діагностичні процедури і отримати максимально ефективне лікування, як корекція стоп у висококваліфікованих ортопедів.

Сколіоз - симптоми

Надмірне згинання хребта в одному з його частин провокують виникнення асиметрії тіла і переміщенні центру його тяжкості:

  • плечі і стегна знаходяться на різній висоті;
  • талія з одного боку більш поглиблена, ніж з іншого;
  • одна нога коротша ніж друга (при важкому сколіозі).