Геморой – найчастіша причина звернення до проктолога. Суть його полягає у збільшенні нормальних, фізіологічно виникаючих структур, які називаються гемороїдальними вузлами, внаслідок чого виникають такі симптоми, як кровотеча, свербіж, дискомфорт, нездужання. Ним страждає кожна друга людина старше 50 років, причому захворюваність збільшується з віком. При виборі відповідного способу лікування геморою слід враховувати стадію захворювання. Докладніше про місцеве лікування геморою можна дізнатися на сайті «Реліф».

Методи лікування геморою:

  • У початковій фазі зазвичай достатньо місцеве лікування геморою, заснованого на збагачення раціону клітковиною, збільшення фізичної активності, а також місцевого застосування заспокійливих препаратів із знеболюючим ефектом, препаратів із протизапальним ефектом.Дія препаратів місцевого лікування зводиться до підвищення тонусу вен, протизапального, антисептичного, протисвербіжного та місцевоанестезуючого ефектів. Препарати, що містять кортикостероїди, випускаються у вигляді свічок і мазей від геморою, мають найбільш сильну дію.
  • До немедикаментозних методів лікування геморою відносяться купання в теплій воді, сидячі ванни в настої кори дуба, прохолодні компреси.
  • При лікуванні симптоматичного геморою (незалежно від ступеня його тяжкості) також рекомендується дотримання дієти, багатої клітковиною, вживання щонайменше 2 л рідини на день, регулярна, помірна фізична активність.
  • На стадії прогресування часто потрібне хірургічне втручання. У цьому випадку методами вибору є мінімально інвазивні процедури, такі як бандаж Беррона, кріотерапія, лазеротерапія, монополярна діатермія та, насамперед, склеротерапія.

Що викликає геморой?

Причиною розвитку геморою є підвищення венозного тиску чи застій у анальних венах. Його причинами можуть бути: хронічний запор, сильний тиск під час дефекації, дієта з низьким вмістом харчових волокон, зловживання алкоголем, спосіб життя, пов'язаний із тривалим сидінням або стоянням, ожиріння, вагітність, складні операції навколо заднього проходу та промежини.

Деякі люди з симптомами геморою відкладають візит до лікаря через збентеження або страх перед обстеженням. Але геморой необхідно якнайшвидше діагностувати і лікувати під керівництвом лікаря. Завдяки ранній діагностиці можна провести ефективну терапію та, що дуже важливо, виключити інші, більш небезпечні симптоми. Лікування геморою зменшує кровотечу, свербіж, дискомфорт та біль і, отже, покращує якість життя.