Якщо ви задумали будівництво заміського будинку або котеджу з каміном, вирішили реконструювати житлову будівлю, що вже експлуатується, облаштувавши в ньому сімейне вогнище, слід подбати про вибір надійної, практичної й бажано недорогої конструкції димоходу.

Значення вірного вибору типу димоходу

Димоходи - невід'ємна частина будь-якого твердопаливного пристрою, будь то камін, топка або піч: їх безпечна та ефективна експлуатація багато в чому залежить саме від цієї конструкції.

Правильно обладнаний димар – це:

  • ·економічне використання палива;
  • ·високий ККД усієї системи, особливо якщо вона використовується як додаткове джерело тепла у холодний сезон;
  • ·пожежна безпека.

Затишок, тепло та комфорт - ось основні складові, на які ми орієнтуємося, облаштовуючи наші житла. Тому перш ніж почати роботи з монтажу обладнання, слід не раз розглянути плюси й мінуси каналів димовідведення, що пропонуються споживачеві.

Правила та нюанси вибору димаря

Існує не так багато речей, у придбанні яких не варто орієнтуватися на їхню ціну. Одна з них - тип димоходу для вашого будинку, бо економія на цій конструкції дуже сумнівне рішення, яке може спричинити серйозні витрати в майбутньому: від дорогого ремонту обладнання до необхідності відновлювати житло після пожежі.

Тому, перш ніж вирушити на пошуки конструкцій для димоходу, потрібно визначитися з такими параметрами, як:

  • ·паливо, що використовується (дрова, вугілля, палети, торф'яні брикети та ін.);
  • ·вид топки (чавунна, металева, кам'яна, відкритого чи закритого типу);
  • ·запланована інтенсивність використання системи (сезонна, всесезонна);
  • ·необхідність у додаткових опціях (рекуперація, повітряне або водяне опалення та ін.)

Важливо й те, обладнується димохід в новій будівлі, або труба встановлюється в будинку, що вже експлуатується. До того ж дотримання правил забезпечить працездатність і тривалість експлуатації системи. А ось їхнє ігнорування загрожує неприємністю різного рівня - від поганої тяги димоходу до отруєння мешканців житла чадним газом та виникнення пожежі.

Вибір димоходу в залежності від обладнання

Власне тип топки – основна «точка відліку» при виборі димоходу. У традиційному варіанті вона вибудовується з вогнетривкої цегли, причому повністю - від фундаменту і до верхівки труби. Не заперечуючи традиції, зазначимо, що такий варіант існує, але облаштування сучасного вогнища передбачає використання компактного і практичного варіанту для каналу димовідведення - сендвіч-труб.

Як правило, димар повинен витримувати температурний режим до 500-800℃, а його деталі при монтажі надійно ізолюють від горючих матеріалів, з яких часто роблять стіни, перекриття, покрівлю.

Інший підхід і до того, який димар слід купити для облаштування опалювальної системи. Твердопаливні та газові котли мають досить високий ККД, їхня система розрахована на високу тепловіддачу всіх її елементів, у тому числі й продуктів горіння, тому димарі для них треба обирати за максимальними показниками температурного режиму.

Не останню роль відіграє не тільки безпека, але й естетична привабливість конструкції, тому, перш ніж придбати димар, слід вивчити й цей аспект. Наприклад, для банної печі дизайн має опосередковане значення, на перше місце виходять компактні габарити та технологія монтажу димоходу.

Загалом, щоб уникнути фатальних помилок, слід покладатися на думку фахівців, які мають багатий досвід, і знаються на тонкощах облаштування ефективних і безпечних димоходів.