Читання - це заняття, яке для більшості з вас є улюбленим хобі, для інших стає справжнім випробуванням, і недочитані книги раз у раз відправляються назад на полицю. Як правило, прийнявши рішення привчити себе читати, новачок в світі літератури стикається з неприємною проблемою - нездатністю регулярно приділяти процесу достатньо часу. Для тих, хто дуже хоче читати, але все ще не знає, як привчити себе до цього, ми пропонуємо привернути увагу на сайт ranok.ua Харків.

1. Шукайте і знаходьте час

Напевно кожен з вас хоч раз чув відмовку від людини, яка не бажає читати книги: «У мене немає на це часу». «У мене немає бажання знайти на це час» - можна так поправити. Насправді, читання - заняття, яке не вимагає майже ніяких умов, і якщо вам здається, що у вас немає жодної вільної хвилини для того, щоб відкрити книгу, то ви просто погано шукали. Поки ви обідаєте, приймаєте ванну або пересуваєтеся на громадському транспорті, цілком можна освоїти кілька десятків, а то і сотень сторінок.

2. Читайте регулярно

Виявляється, читання книги дорослим можна розглядати не тільки як інтелектуальну вправу, але і як механічний процес. Вчені впевнені, що будь-яка звичка виробляється менше, ніж за місяць, і читання не виняток. Спробуйте приділяти літературі певний відрізок часу щодня. Подвигів в такій справі ніхто від вас не вимагає, так що для початку обмежтеся двадцятьма або тридцятьма хвилинами на добу. Поставтеся до процесу як до уроку і поступово збільшуйте тривалість «заняття».

3. Берете максимум, ніж зможете забрати

Не прагніть відразу до великих творів, спокуса схопитися за масштабний роман велика, проте йдіть по порядку. Найчастіше інтерес до читання швидко пропадає через нездатність впоратися з великим обсягом друкованого тексту, і ось уже ви відкладаєте книгу, а незабаром і зовсім забуваєте, про що в ній йшлося, так що при нагоді доведеться починати знайомство з твором з самого початку. Почніть з малого, так, щоб об’єм не перевищував 200-400 сторінок. Якщо ви недосвідчений читач, беріться тільки за  жанр нон фікшн, в сюжетних лініях якого неможливо заплутатися, тоді є всі шанси дістатися до фіналу.

4. Радитеся з самим собою

До підбору книг, з яких ви плануєте розпочати масштабне знайомство з літературою, ми радимо поставитися з особливою ретельністю. Постарайтеся визначити коло ваших інтересів, для початку віддайте перевагу найбільш близькому для вас жанру, ознайомтеся з анотаціями та критичними статтями на обраний твір.