• Головна
  • Громада не захищена: чому на Лозівщині не створюють додаткові пожежні підрозділи
09:15, 2 лютого 2021 р.

Громада не захищена: чому на Лозівщині не створюють додаткові пожежні підрозділи

Громада не захищена: чому на Лозівщині не створюють додаткові пожежні підрозділи

Лозівські депутати вдруге відмовились виділяти гроші на створення власної пожежної охорони. Це питання розглядали на сесії Лозівської міської ради 28 січня. Влада громади планувала створити пожежні підрозділи у селах Чернігівське, Надеждівка та Миколаївка, повідомив начальник відділу цивільного захисту Лозівської міськради Володимир Дерев’янко. Проте, грошей у бюджеті поки немає. 

Влада Лозівської тергромади планувала створити місцеву пожежну охорону у 3 географічних напрямках («кущах») — с. Миколаївка, с. Чернігівське та с. Надеждівка. Щоб побудувати там пожежні депо, закупити спорядження, засоби зв'язку, транспорт і платити зарплатню рятівникам, треба біля 33 млн. грн, розповів начальник відділу цивільного захисту Володимир Дерев’янко. Депутати міськради відмовились виділяти такі гроші з міського бюджету, як і у випадку створенням ДПРП в Орільці.

«Лозівська громада залишається без належного захисту, бо на створення МПО не має грошей. Якщо трапиться надзвичайна ситуація десь в далекому селі, державний підрозділ (Лозівський райвідділ ДСНС - ред.) приїде з запізненням. Поки питання відкрите», — говорить начальник відділу цивільного захисту Володимир Дерев’янко.

За нормативом, прибуття державних пожежно-рятувальних підрозділів до місця виклику не повинні перевищувати: на території міст — 10 хвилин; у населених пунктах за межами міста — 20 хвилин. Ці критерії у 2018 році затвердив Кабмін.

Лозівська міськрада зверталась за допомогою до ГУ ДСНС у створенні додаткових пожежних частин. Звідти надійшла відповідь, що ДСНС немає резервів і подальший перерозподіл штатної чисельності призведе до зниження готовності існуючих добровільних пожежно-рятувальних підрозділів до виконання дій за призначенням. В ГУ ДСНС місцевій владі радять самостійно створити підрозділ МПО (місцева пожежна охорона) в селі.

Один із варіантів, як зарадити цій проблемі, пропонувати Харківській облраді прийняти програму підтримки, яка б сприяла виділенню коштів і створенню декількох МПО на Харківщині. Тоді б була можливість вивчити доцільність і ефективність додаткових підрозділів рятівників, кажуть спеціалісти. 

Нагадаємо, бюджет Лозової у 2021 році має нульовий відсоток розвитку та незабезпеченість по першочерговим видаткам у 37 млн. грн., про це повідомив Лозівський міський голова на прес-конференції 16 січня.

Читайте також: Рятувальники визначились, чи створюватимуть пожежний підрозділ в Орільці на Лозівщині

На Лозовщине, в Орельке, приостановили работу пожарной охраны: кто будет тушить возгорания

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пожежна охорона #бюджет #дснс #безпека
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...